9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy KINO DZIECI

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 24 września 2022 - sobota, 1 października 2022

Międzynarodowemu Festiwalowi KINO DZIECI od samego początku – czyli od 2014 roku – przyświeca idea udostępniania szerokiej publiczności wartościowych filmów dla młodego widza, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi. Siedzibą Festiwalu jest Warszawa, jednak festiwalowe tytuły wyruszają również w tournée po innych polskich miastach. Wśród nich od lat znajduje się Kraków i Kino Pod Baranami, które w tym roku zaprezentuje aż dziesięć filmów z Konkursu głównego.

Na najmłodszych widzów czekają dwaj jubilaci: Królik Karol, którego przyjęcie urodzinowe wcale nie idzie zgodnie z planem (Najlepsze urodziny Królika Karola) oraz Mały Miś marzący o pysznym miodowym torcie (Przytul mnie. Poszukiwacze miodu). Wielu wrażeń dostarczą przygody małej myszki Yuku, która zrobi wszystko by zdobyć magiczną roślinę rosnącą tylko w Himalajach (Yuku i magiczny kwiat).

Nieco większe dzieci docenią obecność w programie Festiwalu kolejnej odsłony przygód detektywów Lassego i Mai, którzy tym razem spróbują uratować obchody 500. lecia Valleby (Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona). W obliczu intrygującej zagadki stanie mały Oscar, któremu w poszukiwaniu skarbu pomoże bohater popularnego serialu telewizyjnego (Detektyw Bruno). Niezwykłego pomocnika otrzyma Ida, która właśnie trafiła do nowej szkoły. Będzie nim mówiący ludzkim głosem i chętny do zabawy lis Rabbat (Szkoła magicznych zwierząt).

Niezwykłe, zaczerpnięte prosto z życia opowieści, czekają na widzów powyżej 9 lat. To właśnie z myślą o nich nakręcono Mecz o wszystko – energetyzujący film sportowy o wielkich marzeniach i jeszcze większych trudnościach oraz pełną słońca historię o niedoskonałych wakacjach Lato kiedy nauczyłam się latać. Od tematu zauroczenia i pierwszej miłości nie stroni Głowa pełna ciebie – szwedzki film oparty na popularnym komiksie i serialu z końca lat 90. – oraz polski przebój Za duży na bajki, osadzony w środowisku początkujących e-sportowców.

Wszyscy widzowie krakowskiej odsłony Festiwalu będą mogli wziąć udział w ogólnopolskim Konkursie Publiczności, który wyłoni najpopularniejszy film 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w polskiej wersji językowej (polski dubbing lub lektor PL).

Harmonogram pokazów w krakowskich kinach studyjnych:

Udostępnij

Więcej

  • 420038120111674

  • 13 zł (dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób)
    Bilety dostępne są w kasach Kina oraz online
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<