Racje - rozmowy o literaturze

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 27 września 2022, 19:00

W ramach cyklu Kluby Dyskusyjne Racje w księgarni Lokator odbędzie się kolejne spotkanie z czytelnikami. W czasie nabliższego wydarzenia będzie można porozmawiać o książce Veroniki Mabardi, Pewnego dnia zbiorę wszystkie słowa i wejdę do lasu, w tłumaczeniu Karoliny Czerskiej.

„Las jest tuż-tuż. W środku lasu wystrzały, rzeź, dawne rytuały. Magiczne formuły, niezrozumiałe zdania. Nocą Blanche wymyśla znaki dla lisa, zanurza palce w ziemi, żeby zapisać magiczne formuły, żeby stać się lisem. Sprawdza. Pisze o wietrze, burzy, ogniu, tańcu gwiazd, pocałunku, biciu serca i o drzewach, które krzyczą, wyrywając z ziemi swoje korzenie, o ludziach-drzewach, o ich biegu nocą przez las, o ich krzykach”.
Mała dziewczynka, Blanche, pod wpływem traumatycznego wydarzenia, przestaje mówić. Zostaje wysłana do opiekunki, Anne, która mieszka w sąsiedztwie lasu. Las, pełen dźwięków, tajemnic i nieludzkich istot staje się dla Blanche miejscem otrząsania się z traumy i szukania słów do opowiedzenia swojej historii.

Rozmowa będzie dotyczyć znaczenia słów i opowieści, poruszy kwestię dorastania, relacji człowieka z pozaludzką naturą i kobiecością. Nie zabraknie watku tańca i poszukiwania wolności.

Prowadzenia: Olga Sabała
Cykl jest częścią projektu Krakowskie Księgarnie na Medal.
Veronika Mabardi, Pewnego dnia zbiorę wszystkie słowa i wejdę do lasu, tłum. Karolina Czerska, wyd. Lokator, Kraków 2022

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<