VIII Półmaraton Marchewkowy po Gminie Zielonki

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 11 września 2022, 10:00

Półmaraton Marchewkowy to impreza biegowa popularyzująca aktywny, zdrowy styl życia, skierowana do wszystkich grup wiekowych.
Nazwę zawdzięcza marchewce, którą mieszkańcy Zielonek niegdyś powszechnie uprawiali i sprzedawali na krakowskich placach targowych.
Półmaraton Marchewkowy to nie tylko bieg główny na 21,6 km, ale także biegi na krótszych dystansach i nordic walking. Trasy przebiegają szlakami wytyczonymi głównie po drogach gminnych, wśród malowniczych jurajskich pól. Biegi dla dzieci odbędą się na boisku LKS Zieleńczanka i wokół niego.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę, bloczek żywieniowy, a jego numer startowy to równocześnie los na loterii. Na uczestników czekać będą obrane i pokrojone warzywa: marchewka i kalarepa, sok marchwiowy oraz zupa marchewkowa.
Dla zwycięzców w półmaratonie (oddzielnie dla mężczyzn i kobiet) przewidziano nagrody finansowe, dyplomy i puchary (lub statuetki). Na zakończenie pośród biegaczy zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki oraz bony podarunkowe. Jednocześnie w miasteczku biegowym trwać będzie Dzień Otwarty Centrum Kultury, Promocji i Rekreacji w Zielonkach, będzie można zapoznać się z ofertą zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w sezonie 2022/2023.
Program zawodów:
Bieg
na 13,8 km
Bieg
na 6,3 km
Nordic walking
na dystansie 6,3km
Bieg rodzinny na 1 km
Bieg 300 m
dla 7-8-latków
Bieg 600 m
dla 9-10-latków
Bieg 900 m
- dla 11-12-latków
Zapisy : https://www.protimer.pl/bio/983/viii-marchewkowy-polmaraton/page

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<