Muzyka uskrzydla

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzyka uskrzydla to cykl koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, które odbędą się jesienią w przestrzeniach Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Hotelu Europejskiego i Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Program

Jakub Kuszlik
Recital fortepianowy Chopin i nie tylko

25.09.2022, godz. 18:30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

W programie: Fr. Chopin, J. Brahms

Cykl koncertów Muzyka uskrzydla otworzy recital fortepianowy w wykonaniu Jakuba Kuszlika. W programie zatytułowanym Chopin i nie tylko zabrzmią arcydzieła muzyki epoki romantyzmu — utwory fortepianowe Chopina i Brahmsa.

Jak ducha epoki i geniusz XIX wiecznych twórców przedstawi obdarzony fascynującą osobowością artystyczną laureat XVIII Konkursu Chopinowskiego? Krakowscy melomani przekonają się już 25 września.

--

Krzysztof Herdzin
Recital fortepianowy Impressions on Paderewski

02.10.2022, godz. 18:30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Recital w wykonaniu Krzysztofa Herdzina to drugie wydarzenie z jesiennego cyklu koncertów Muzyka uskrzydla. Zostanie na nim przedstawiony program zainspirowany dziełami jednego z najznamienitszych polskich kompozytorów i pianistów, I.J. Paderewskiego.

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w dniu 2 października, Krzysztof Herdzin  zaprezentuje własne, niekonwencjonalne interpretacje dzieł tego wybitnego twórcy i wirtuoza, wzbogacone odniesieniami do różnych stylów muzycznych, w tym także do rozmaitych konwencji pianistyki jazzowej.

--

Lilianna Stawarz
Recital klawesynowy Z miłości do Bacha

09.10.2022, godz. 18:30
Sala Kryształowa Hotelu Europejskiego, ul. Lubicz 5

W programie: J. S. Bach

Trzeci koncert z cyklu Muzyka uskrzydla to podróż w świat barokowej elegancji i okazja do rozkoszowania się brzmieniem instrumentu o szczególnym uroku — klawesynu. Lilianna Stawarz w recitalu Z miłości do Bacha przedstawi utwory jednego z największych geniuszy muzycznych wszech czasów.

Wdzięk, lekkość i wirtuozerię muzyki Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Lilianny Stawarz publiczność będzie mogła podziwiać 9 października w Hotelu Europejskim w Krakowie.

--

Cracow Guitar Quartet
Miłosz Mączyński, Joanna Baran-Nosiadek, Łukasz Dobrowolski, Mateusz Puter
Koncert kameralny Muzyczne Krajobrazy 

16.10.2022, godz. 18:30
Sala Kryształowa Hotelu Europejskiego, ul. Lubicz 5

W programie: L. Boccherini, E. Grieg, I. Albeniz, P. Bellinati, L. Brouwer

Podczas czwartego koncertu z cyklu Muzyka uskrzydla, Cracow Guitar Quartet zaprezentuje repertuar łączący w sobie różne epoki, style i lokalne koloryty.

Muzyczne Krajobrazy to zachwycający program wypełniony utworami pochodzącymi nie tylko z Europy, ale i z Ameryki Południowej. Krakowska publiczność będzie miała okazję delektować się subtelnymi tonami zespołu gitarowego 16 października w Sali Kryształowej Hotelu Europejskiego w Krakowie.

-- 

Etnos Ensemble
Bartosz Pacan - klarnet, Konrad Merta - akordeon, Piotr Gach - wiolonczela, Michał Kapczuk – kontrabas
Koncert muzyki etnicznej Ogrody

23.10.2022, godz. 18:30
Sala Kryształowa Hotelu Europejskiego, ul. Lubicz 5

ETNOS ENSEMBLE skupia czterech artystów, których połączyła miłość do muzyki etnicznej. W pełnym żywiołowości i brawury programie Ogrody, który zostanie zaprezentowany krakowskiej publiczności już 23 października, muzycy wyrażą mnogość swoich skojarzeń związanych z naturą.

Piąty koncert z cyklu Muzyka uskrzydla odbędzie się w Sali Kryształowej Hotelu Europejskiego w Krakowie. Dla krakowskiej publiczności będzie to okazja do poznania utworów zabarwionych wpływami jazzu oraz tradycyjnej muzyki bałkańskiej, arabskiej, słowiańskiej i klezmerskiej.

-- 

Filip Wojciechowski Trio
Filip Wojciechowski - fortepian, Paweł Pańta - kontrabas, Piotr Biskupski – perkusja
Chopin - Impresje jazzowe

29.10.2022, godz. 18:30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Na koncercie zespołu Filip Wojciechowski Trio zabrzmią utwory Fryderyka Chopina w jazzowej odsłonie. Mistrzowskie aranżacje Filipa Wojciechowskiego harmonijnie łączą klasyczną pianistykę z warsztatem jazzowym i dają muzykom okazję do wejścia we frapujący, nie tylko fortepianowy dialog z dziełami Chopina.

Te śmiałe interpretacje zabrzmią podczas szóstego koncertu z cyklu Muzyka uskrzydla 29 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

-- 

SUTARI
Basia Songin - śpiew, Wilk, Sowa, bębny, instrumenty perkusyjne, looper
Kasia Kapela - śpiew, skrzypce, kankle, bębny, instrumenty perkusyjne
Asia Kurzyńska - śpiew, skrzypce, bębny, instrumenty perkusyjne
Wokalno-instrumentalny koncert muzyki etnicznej Siostry rzeki

05.11.2022, godz. 18:30
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. M. Konopnickiej 26

Siła trzech kobiecych głosów i bogata wyobraźnia muzyczna — oto wizytówka zespołu SUTARI, który wystąpi podczas siódmego koncertu z cyklu Muzyka uskrzydla. Na program Siostry rzeki, który zabrzmi w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha 5 listopada, składają się aranżacje tradycyjnych polskich pieśni, a także własne kompozycje zespołu.

Ta fascynująca i niebanalna muzyka jest inspirowaną tradycją, ale również pełna eksperymentów — zespół SUTARI występuje grając także na samodzielnie stworzonych instrumentach.

-- 

Marcin Wyrostek
kwartet w składzie: Marcin Wyrostek - akordeon, Mateusz Adamczyk - skrzypce, Piotr Zaufal - kontrabas, Krzysztof Nowakowski - instrumenty perkusyjne,
z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej Silesian Strings
MW Ethno Strings Project 

12.11.2022, godz. 18:30
Audytorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33

Cykl wydarzeń Muzyka uskrzydla zakończy olśniewający występ wirtuoza akordeonu, Marcina Wyrostka z towarzyszeniem zespołu i orkiestry smyczkowej Silesian Strings. Artyści w programie MW Ethno Strings Project zaprezentują repertuar pochodzący z projektu COLORIAGE, będącego wynikiem fascynacji muzyką bałkańską, słowiańską, argentyńską i latynoską.

Krakowska publiczność będzie miała okazję poddać się sile tej pełnej emocji, żywiołowej i wielobarwnej muzyki już 12 listopada w Auditorium Maximum UJ.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: AKO Music
  • Od 90 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<