Kadrówka 2022 - Koncert Andrzeja Sikorowskiego oraz Mai Sikorowskiej

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 6 sierpnia 2022

Koncert i uroczystości patriotyczne przypomną jak co roku pamiętny masz po wolność „Kadrówki” Józefa Piłsudskiego.

6 sierpnia co roku w Michałowicach odbywają się uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1914 roku, kiedy I Kompania Kadrowa Strzelców Józefa Piłsudskiego wyruszyła z krakowskich Oleandrów do Kielc, po drodze obalając słupy graniczne. Od lat tą samą trasą przechodzą tradycyjnie pamiątkowe marsze skupiające kilkaset osób - żołnierzy, harcerzy i cywilów.
Co roku o 9.45 pod obeliskiem urządzany jest uroczysty apel ze złożeniem kwiatów, a po nim uroczystości w pięknym parku Dworu w Michałowicach, udostępnionym dzięki uprzejmości gospodarzy – Państwa Lorenzów.
W tym roku dodatkowo wieczorem, również w Zespole Dworsko-Parkowym w Michałowicach, odbędzie się koncert Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem występującego w duecie z córką, Mają Sikorowską, przy wsparciu jednego z najlepszych polskich gitarzystów, Jacka Królika oraz Gertrudy Szymańskiej i Tomasza Kupca. Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Bardzo smutna piosenka retro znana jako „Kap, kap, płyną łzy”) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz pochodzące z trzech wspólnie nagranych z Mają płyt (Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna, Okno na Planty).
Projekt jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S. – Kraków.

Program:

9.45
Apel pod Obeliskiem (Komora-Michałowice)

10.30
Uroczystości u Państwa Lorenzów w Zespole Dworsko-Parkowym

20.30
Koncert Andrzeja Sikorowskiego oraz Mai Sikorowskiej

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<