W starym albumie mojego dziadka

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 30 czerwca 2022 - czwartek, 15 września 2022

Niezwykła lekcja historii fotografii, podróż do korzeni, a także opowieści zaklęte w starych zdjęciach - to niezwykła wystawa W starym albumie mojego dziadka, na którą zaprasza Muzeum Regionalne w Skawinie.

Wystawa powstała w 90. rocznicę otwarcia w Skawinie zakładu fotograficznego założonego przez Marię i Albina Baranów. Jednak nie opowiada ona jedynie o znanej każdemu skawinianinowi rodzinie fotografów. Opowiada o prawdziwym, wspaniałym rzemiośle i magii, która towarzyszyła tworzeniu zdjęć. Pozwala prześledzić cały proces powstawania fotografii, od momentu pstryknięcia migawki aparatu aż po pracę w ciemni. Uzmysławia, że prawdziwa fotografia to emocje, nastrój, energia. Przede wszystkim jednak jest to wystawa o ludziach – takich jak każdy z nas. Każdy ma przecież rodziców, dziadków, pradziadków. W pewnym sensie możemy ich wszystkich tam odnaleźć. Dzięki wielu czarno-białym fotografiom, niektórym sprzed blisko stu lat, łatwo wyobrazić sobie, jak nasi przodkowie się ubierali, jak wyglądali w dniu ślubu, komunii lub na co dzień. Dla wielu zwiedzających może to być wzruszająca podróż do własnych korzeni rodzinnych.

Ekspozycję można zwiedzać do 15 września 2022, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 w Dworze Ludwikowskich w Skawinie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<