Kino Lato 2022

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kino KIKA  w lipcu i sierpniu zaprasza na pokazy w ramach nowego cyklu filmowego dla młodych widzów pt. „Kino Lato”.

W kolejnych wakacyjnych tygodniach na młodych kinomanów czekać będą  okołopołudniowe projekcje filmowe. W programie znajdą się nowości oraz klasyki dziecięcej kinematografii.

Program:

PAMIĘTNIKI TATUSIA MUMINKA | Muminpappans bravader - En ung Mumins äventyr, reż. Ira Carpelan, Finlandia/Polska 2021, 74’
25.07 | 16:30
26-29.07 | 12:00
W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?
Kategoria wiekowa: 5+

KOSMICZNA PRZYGODA ALLANA | Lille Allan - Den menneskelige antenne, reż. Amalie Næsby Fick, Dania 2022, 80’
1-5.08.2022 
Z powodu rozwodu rodziców mały Allan musi przeprowadzić się z ojcem do nowego miasta. Desperacko próbuje zdobyć nowych przyjaciół. Nie zwraca już nawet uwagi na to, czy potencjalny nowy kolega jest dla niego dobry. Jeden z nich postanawia to wykorzystać. Chce by Allan tropił dla niego UFO. Kiedy Allan poznaje Maikena, który przypadkowo trafia na Ziemię w swoim zdezelowanym statku kosmicznym, postanawia mu pomóc i nie dopuścić do tego aby wpadł w ręce złych ludzi. Bo kto powiedział, że przyjaźni należy szukać na Ziemi?
Kategoria wiekowa: 4+

BASIA | Basia, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2018, 50′
8-12.08
Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.
kategoria wiekowa 4+

PETTSON I FINDUS – MAŁY KŁOPOT, WIELKA PRZYJAŹŃPettersson und Findus – Kleiner Quälgeist, große Freundschaft, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2014, 86’
15- 19.08
Tytułowy Pettson to sympatyczny staruszek mieszkający w drewnianym domku na skandynawskiej prowincji, gdzie czas wypełniają mu codzienne zajęcia: łowienie ryb, zajmowanie się kurami i krowami. Żyje spokojnie, ale czuje się nieco samotnie. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy pewnego dnia dostaje od swojej sąsiadki kota. Nie jest to jednak zwyczajne zwierzę. Nie dość, że kocur nieustannie biega i skacze, to jeszcze… nosi zielone ogrodniczki i mówi! Dzięki tej znajomości staruszek odżywa, a jego dom wypełnia się gwarem i śmiechem. Pettsona i Findusa czekają wyzwania, a ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.
kategoria wiekowa 4+

MŁODY WINNETOU | Der junge Häuptling Winnetou, reż. Mike Marzuk, Niemcy 2022, 103’
22- 26.08
12-letni Indianin Winnetou uważa się za wielkiego wojownika. Jednak jego ojciec Inczu-czuna, wódz plemienia Apaczów, ma inne zdanie na ten temat. Uważa, że syn musi nauczyć się kontrolowania swojego gorącego temperamentu oraz - jako przyszły wódz - sztuki brania odpowiedzialności za innych, słabszych członków plemienia. Ten moment szybko przychodzi - stado bizonów, główne źródło pożywienia Indian, zaginęło. Plemieniu grozi głód. Młody Winnetou przy wsparciu swej siostry Nszo-czi oraz Toma, chłopca -sieroty z pobliskiego miasteczka, wyruszają na niebezpieczną i pełną przygód wyprawę. Los całego plemienia jest w ich rękach, a czasu nie zostało zbyt wiele. Przyjaźń ponad podziałami rasowymi i wyznaniowymi, branie odpowiedzialności za siebie i innych, kształtowanie charakteru. A wszystko to w pięknej i dzikiej scenerii amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Film inspirowany serią książek autorstwa Karola May'a.
kategoria wiekowa 6+

Udostępnij

Więcej

  • Bilety na pokazy w specjalnej cenie 15 zł.
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<