Muzyka wśród drzew

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W cieniu drzew, w pięknych parkach, podczas spacerów, będzie można oddać się muzycznemu ukojeniu. W wybrane soboty lipca, sierpnia i września weźmiemy udział w muzycznej podróży.

Pierwszy przystanek już 23 lipca o godz. 15.00 w wyjątkowym miejscu, potocznie zwanym ,,krakowskimi Malediwami”, czyli przy stawach w parku Lotników Polskich. Czas umili nam Orkiestra Solvay, która powstała w 1925 roku, a jej członkowie rekrutowali się początkowo spośród pracowników fabryki sody oraz pobliskiego kamieniołomu, w którym pracował m.in. papież Jan Paweł II. O godz. 17.00 wystąpi zespół Box Anima – charyzmatyczne, niezależne trio muzyczne z Krakowa o wyjątkowym brzmieniu, łączące rock progresywny z elementami folku.

Kolejnymi sobotnimi przystankami będą fontanny w parku Lotników Polskich oraz park Skalskiego. Na koncertach zaprezentują się krakowskie zespoły i artyści, wszyscy ci, którzy mogą grać i śpiewać „unplugged”, czyli bez nagłośnienia i specjalnie budowanej sceny. Wystąpią m.in. Nowa Huta Misz Masz Band, Ethno Garden, duet Bolek&Kupiec, Folklezz, Dmytro Holovenko, Krakowski Kwintet Harfowy, Orkiestra Nowohucka, Marimbazzi Duo, Kapela Zbierana, duet Łukasz Wiśniewski i Jarek Jurkiewicz, Forum Kwart.

Cykl nawiązuje do nowohuckich tradycji. Kameralne koncerty realizowane wśród zieleni towarzyszyły świątecznym dniom nowohucian przez wiele lat od początków istnienia Nowej Huty. Otwarte, bezpłatne koncerty w zielonych przestrzeniach młodego miasta (później dzielnicy) miały znaczący wpływ na edukację i rozwój kulturalny mieszkańców. Obecnie z roku na rok zielone tereny nowohuckie zyskują na atrakcyjności i popularności – mieszkańcy coraz częściej całymi rodzinami spędzają tu wolny czas, dlatego stanowią one idealną scenę muzycznych wydarzeń.

Projekt realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, którego ideę stanowi wprowadzenie stałej propozycji kulturalnej dla mieszkańców 14. dzielnicy Krakowa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<