Honkong. Powiedz, że kochasz Chiny

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 21 lipca 2022, 18:00
o przerwie zapraszamy na kolejne #opartenafaktach. Cykl rozpoczniemy spotkaniem z Piotrem Bernardynem, autorem książki “Honkong. Powiedz, że kochasz Chiny.”, które poprowadzi Justyna Kaczmarczyk.
#opartenafaktach ma formułę hybrydową. Będziemy online, ale też na miejscu w Krakowie. Spotkania stacjonarne organizujemy dołączając do akcji wspierania krakowskich księgarni. Pamiętajcie, ilość miejsc na sali jest ograniczona!
Historia współczesnego Hongkongu rozpoczyna się w połowie XIX wieku wraz z przybyciem Brytyjczyków. Od tego momentu kilka rybackich wiosek przekształca się stopniowo w gospodarczą metropolię, którą znamy.

Autor w swojej książce opisuje, jak protestujący niszczyli symbole chińskiej władzy w mieście, jak głosowali przez Internet podczas ulicznych zamieszek i jak diametralnie zmienił się ich stosunek do policji, którą uważali dotąd za swoją. Aby wyjaśnić przyczyny tych wydarzeń, przybliża nam sto pięćdziesiąt lat historii Hongkongu, pokazując inne oblicze miasta kojarzonego z pragmatyzmem i zarabianiem pieniędzy.

Wszystko po to, by uchwycić charakter miejsca, które – jak by się zdawało – ma w swojej naturze tymczasowość. Bernardyn tworzy niezwykły obraz metropolii, ale przede wszystkim jej mieszkańców, którzy wciąż zmagają się z odpowiedzią na pytanie o to, co to znaczy być Hongkończykiem

Piotr Bernardyn, dziennikarz, od dwudziestu lat pisze na tematy międzynarodowe, przede wszystkim o kulturze, polityce i historii Dalekiego Wschodu. Stały współpracownik Tygodnika Powszechnego. Jego teksty ukazywały się również m.in. w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej, a także w japońskiej prasie, gdzie pisywał o Polsce. Komentuje sprawy azjatyckie dla radia TOK FM, współpracował z Telewizją Polską. Autor książki "Słońce jeszcze nie wzeszło", poświęconej tsunami i tragedii w Fukushimie, oraz reportażu "Hongkong. Powiedz, że kochasz Chiny".
Justyna Kaczmarczyk, dziennikarka, redaktorka, wydawca Wydarzeń Interii, autorka książki "Zranieni. Rozmowy o wykorzystywaniu seksualnym w Kościele"
Spotykamy się 21 lipca stacjonarnie w księgarni Bonobo przy Małym Rynku 4 i równolegle w sieci! Na miejscu będziecie mogli kupić książki autora. Jeśli jednak chcecie mieć książkę wcześniej, znajdziecie ją tutaj:

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/hongkong

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki:

https://app.evenea.pl/event/honkong/

Dodatkowe informacje:

-> prosimy o rozważne zapisy, mamy tylko 30 miejsc: jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Non-fiction
  • 570118431243754
  • Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki:

    https://app.evenea.pl/event/honkong/
    Dodatkowe informacje:

    -> prosimy o rozważne zapisy, mamy tylko 30 miejsc: jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<