Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 7 sierpnia 2022, 10:00

Czy wiecie, jak nazywa się najsłynniejszy dzwon w Polsce? To oczywiście Zygmunt, którego donośny ton można usłyszeć w wybrane dni w Krakowie. Zawieszony na wieży Zygmuntowskiej na wzgórzu wawelskim Zygmunt był świadkiem wielu pamiętnych wydarzeń, o których oznajmiał mieszkańcom naszego miasta swoim donośnym głosem. O historii Zygmunta opowie nasz niezwykły Gość, którym będzie Dariusz Cywka. Razem z nim przeniesiemy się w czasy ostatnich Jagiellonów i poznamy legendy związane z dzwonem króla Zygmunta.

Dariusz Cywka – absolwent filii wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Znany zarówno z ról dramatycznych jak i komediowych.
Twórca, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Otwartego TO w Krakowie.
Uwielbiany zwłaszcza przez najmłodszą publiczność, czego wyrazem są widowiska dla dzieci, które zawierają zarówno elementy teatru żywego aktora, teatru cieni, czy teatru kukiełkowo-lalkowego.

***
„Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie” to cykl spotkań dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat, podczas których znani krakowianie czytają utwory związane z Krakowem. Do tej pory w krzysztoforskich wnętrzach gościli m.in. Ewa Wachowicz, Anna Polony, Tomasz Schimscheiner i Anna Szałapak.

***
Rezerwacja miejsc i zakup biletów w Centrum Obsługi Zwiedzających w pałacu Krzysztofory – e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. 12 426 50 60.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<