Zbigniew Latała. Ulotność zdarzeń

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 29 czerwca 2022, 18:00 - sobota, 30 lipca 2022

Okręg Krakowski Związku Polskich Artystów Fotografików zaprasza serdecznie do Galerii ZPAF na wystawę Zbigniewa Latały "Ulotność zdarzeń"

Zbigniew Latała jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Związku Polskich Artystów Fotografików oraz członkiem Les Arts Decoratives w Paryżu. Został uhonorowany między innymi Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria artis", Złotym Medalem za długoletnią służbę, Medalem"Honoris Gratia" oraz Złotym Krzyżem Zasługi . Od 2003 roku jest właścicielem Galerii Sztuki Pro3 na  Krakowskim Kazimierzu.

Ulotność zdarzeń  Zbigniewa Latały  to cykl fotografii ulicznych, powiedzieć nawet można więcej  „przestrzennych" bo człowiek jest tu jakby wrzucony w rożne miejsca, ale przeważnie zaskakuje swą obecnością w obrazie. Autor paradoksalnie zbliża do siebie to co wydaje się odległe lub takie uwikłanie dostrzega. Sięga przy tym po narracyjny felietonowy skrót, przez który otwiera nas na wielość interpretacji. Fotografie utrzymane w surrealistycznej estetyce, niekiedy czarno-białe czerpiące siłę z wyciszania sąsiadują z pracami  przesyconymi kolorami, ale jednocześnie wszystkie one w mocny i jakby bezwarunkowy sposób skłaniają  do zastanowienia się nad złożonością współczesnego świata. (Danuta Węgiel)

Galeria otwarta: środa–sobota 14.00–18.00

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<