Razem dla Ukrainy. Koncert charytatywny

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 3 lipca 2022, 17:00

„Teraz bardziej, niż kiedykolwiek czujemy potrzebę szerzenia ukraińskiej muzyki ludowej w świecie. Śpiewamy folklor w połączeniu z elementami różnych muzycznych stylów. Naszą twórczością chcemy popularyzować oryginalność i autentyczność ukraińskiej tradycji” – tłumaczy jeden z artystów, którzy wystąpią w Skawinie. Koncert wypełni ukraińska muzyka ludowa, wzbogacona o współczesne aranżacje, a także utwory polskich kompozytorów.

W amfiteatrze przy Pałacyku „Sokół” wystąpią znakomici ukraińscy artyści: Yuliya Ponomar, Diana Ostrolutska, Mirosława Kruk, Roman Bardun, a także ukraińsko-polski zespół muzyki folkowej Floyara.

Podczas wydarzenia będzie prowadzona zbiórka na pomoc w wynajęciu domu dla Wiktorii (17 lat), Sofiji (16 lat), Anny (16 lat), Mariji (13 lat) oraz Lizy (4 lata) – dziewczynek, które w połowie marca przyjechały do Polski pociągiem ewakuacyjnym i obecnie pozostają pod opieką krewnej jednej z nich. Wszystkie pochodzą z niewielkiej miejscowości Zełenodolśk, położonej w okolicach Krzywego Rogu na Ukrainie. Miasteczko znajduje się tuż przy granicy z okupowanym przez wojska rosyjskie obwodem chersońskim, zaledwie kilka kilometrów od terenów, na których prowadzone są regularne działania wojenne.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<