Baranki Dzieciom: Bolek i Lolek

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 26 czerwca 2022, 11:00

Bajki Bolka i Lolka to kolejna odsłona serii filmów z udziałem pary najbardziej znanych bohaterów w historii polskiej animacji. Tym razem, Bolek i Lolek zmierzą się z rozmaitymi stworzeniami rodem z baśni i legend oraz wkroczą do niezwykłych, fantastycznych światów.

BAJKI BOLKA I LOLKA – zestaw bajek, 40' + warsztaty ruchowe
(varia) PL 1970-71

ZŁOTA RYBKA
Lolek złowił złotą rybkę. Złota rybka ofiarowała mu najpierw koronę, potem bogactwo, ale Lolek odrzucił to wszystko, marząc o rowerze. Rybka ofiaruje kolejno chłopcom rower, samochód, rakietę i wreszcie najbardziej dla nich pasujący pojazd - hulajnogę.

CZERWONY KAPTUREK
Lolek idzie do chorej babci. W lesie spotyka groźnego wilka, w którego skórę przebrał się Bolek. Obaj chłopcy wręczają lekarstwa mieszkającej w leśniczówce babci. 

SMOK
Bolek i Lolek wybierają się na poszukiwanie legendarnego smoka. Podnieceni oczekiwaną przygodą chłopcy poznają koparki i inne tego typu maszyny oraz ratują las przed pożarem.

CZARODZIEJSKIE LUSTRO
Dzięki wygranemu na loterii lustru Bolek i Lolek przenoszą się w fantastyczny świat. Spotykają w nim groźnego smoka, zaczarowany zamek i księżniczkę, której udzielają pomocy.


WARSZTATY RUCHOWE (czas trwania: 40’)
Contakids to czas na wspólne szaleństwo, bieganie, skakanie, turlanie i tarzanie. To czas odkrywania, jak można się wspólnie bawić bez żadnych zabawek, wykorzystując tylko ciało. W Contakids, poprzez fizyczny kontakt, pracę z ciałem i ruchem, rodzice i dzieci rozwijają nową formę komunikacji, która sprawia radość wszystkim. Dzieci zwiększają swoje umiejętności motoryczne i pewność siebie, a ich rodzice stają się bardziej ufni wobec siebie i swoich dzieci.
Warsztaty poprowadzi Anna Wańtuch, filmoznawczyni, tancerka, performerka, nauczycielka tańca. Autorka performansów Postnatal Project, w których występuje ze swoim dzieckiem i eksperymentalnej choreografii z udziałem rodzin Contact Families Show. Pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<