Cena milczenia - rozmowa z Anną Bikont i Konstantym Gebertem

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 28 czerwca 2022, 20:00
W książce „Ostateczne rozwiązania” (Wydawnictwo Agora) Konstanty Gebert opisuje wszystkie ludobójstwa współczesnego świata. Anna Bikont w „Cenie” (Wydawnictwo Czarne) odtwarza losy małej grupki żydowskich dzieci ocalałych z Zagłady. Obie książki mierzą się z tym samym problemem: ciężarem milczenia i niezadanych pytań, odchodzeniem świadków i przyszłością pamięci. Rozmowę poprowadzi Marcin Wicha.
„Cena” Anny Bikont to reporterskie śledztwo rzucające nowe światło na losy dzieci po Zagładzie. Prowadzone z przenikliwością znakomicie oddaje niepokojącą atmosferę powojnia i burzy pozornie oczywistą ocenę wyborów życiowych ocalałych.
Konstanty Gebert śledzi historię ludobójstw ostatnich 120 lat, od wymordowania przez cesarskie Niemcy rdzennych mieszkańców Namibii, przez dokonane przez Turków ludobójstwo Ormian, zbrodnie popełnione w Kambodży Czerwonych Khmerów oraz w Rwandzie i w b. Jugosławii, aż po dokonujące się dzisiaj w Chinach wyniszczanie Ujgurów. Pyta o ich źródła i konsekwencje oraz o to, czy i jak możemy je powstrzymać, by hasło „Nigdy więcej” nie było pustym frazesem.

Miejsce: Namiot Festiwali Kultury Żydowskiej
Wstęop wolny

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<