Sklepy cynamonowe w interpretacji Krzysztofa Wakulińskiego

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 26 czerwca 2022, 18:00

Zaczarowany świat zaułków galicyjskiego sztetla widziany oczami małego chłopca. Z okazji Roku Brunona Schulza zapraszamy na jego najsławniejsze dzieło w interpretacji Krzysztofa Wakulińskiego, znakomitego aktora. W tle snuć się będzie muzyka żydowska, a klimatu dopełni autorska scenografia i rekwizyty.

Sklepy cynamonowe to tytuł zbioru opowiadań, który uczynił skromnego nauczyciela z Drohobycza sławnym pisarzem. Bruno Schulz zmitoligizował rzeczywistość i dzieje rodziny kupieckiej, wzbogacił swoją wyobraźnią artystyczną, a Krzysztof Wakuliński przeniesie odbiorców w zaczarowany świat zaułków galicyjskiego sztetla, widzianego oczami małego chłopca, odkrywającego świat z dziecinną fascynacją. W tle będzie się delikatnie snuła muzyka żydowska. Klimat dopełni autorska scenografia oraz rekwizyty.Wystąpią:

Walentyn Dubrowskij – fortepian,
Michał Półtorak – skrzypce,
Tomasz Kupiec – kontrabas,
Walentyn Dubrowskij – fortepian,
Michał Półtorak – skrzypce,
Tomasz Kupiec – kontrabas.

Krzysztof Wakuliński to wszechstronny aktor teatralny i filmowy, często udzielający się w Teatrze Polskiego Radia. Występował na deskach Teatru Narodowego, Teatru Dramatycznego, Teatru Powszechnego, jednakże największe swoje kreacje stworzył w Teatrze Współczesnym. Szczególnie zapisał się w pamięci widzów rolą Wolanda w ,,Mistrzu i Małgorzacie" Michaiła Bułhakowa.

Walentyn Dubrowskij to absolwent kijowskiego Konserwatorium im. P. Czajkowskiego, pianista, akordeonista, aranżer, akompaniator, pedagog, dyrektor Chóru JCC Kraków, współpracujący m in z Andrzejem Zaryckim, Beatą Paluch, Andrzejem Grabowskim, Lechem Dyblikiem oraz wieloma muzykami i wokalistami w kraju i za granicą. Fundator i członek Zarządu Fundacji Artchata.

Tomasz Kupiec to absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, kontrabasista, aranżer, wykładowca akademicki, współpracujący m in z Nigelem Kennedym, Karen Edwards, Andrzejem Sikorowskim czy zepołem Maanam. Dyrektor Rady Programowej Fundacji Artchata.

Michał Półtorak to skrzypek i mandolinista, kierownik muzyczny Piwnicy Pod Baranami, wcześniej kierownik muzyczny zespołu Marka Grechuty ,,Anawa", współpracujący m. in. z Aloszą Awdiejewem, Grzegorzem Turnauem, Jackiem Wójcickim, Anną Dymną. Prezes Zarządu Fundacji Artchata.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<