Poeta czy architekt. Rzecz o Teodorze Talowskim

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 30 czerwca 2022, 18:00

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na wykład z cyklu Herbatka u Rydlów.

Teodor Talowski należy do najważniejszych architektów Krakowa końca XIX wieku, a przy tym jednym z najoryginalniejszych twórców gmachów i kamienic. Specyficzny język form jakimi się posługiwał powodują, że bez trudu rozpoznajemy jego charakterystyczne projekty. W swoim czasie szokował - ale też zachwycał, a jego styl wciąż ewoluował. Wyrazistość jego realizacji przyniosła też naśladowców, zarówno wśród swoich uczniów z Politechniki Lwowskiej jak i lokalnych budowniczych.
O barwnym świecie budynków Talowskiego, projektach, materiałach ale też o wątpliwościach związanych z jego twórczością opowie Jakub Jastrzębski, badający i popularyzujący wiedzę o krakowskiej architekturze przełomu XIX i XX wieku. Na co dzień pracownik Muzeum Podgórza, po godzinach współautor facebookowego profilu Igraszki z czasem.

Wstęp bezpłatny. Konieczność rezerwacji miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel.: 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Wydarzenie na miejscu w Rydlówce oraz transmisja na żywo na profilu Rydlówki na Facebooku.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<