XVII Skawiński Tydzień Teatralny

W gminach Metropolii

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Skawiński Tydzień Teatralny po raz siedemnasty! Wydarzenie przez pięć wieczorów przyciąga do sali teatralnej Pałacyku „Sokół” rzesze widzów na spektakle w wykonaniu działającego w ramach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie Teatru MASKA i młodszych grup teatralnych Centrum: Teatru Wszystko Gra i Teatru MRÓWY. Równie bogatą tradycją stało się także wpisywanie w program STT prezentacji  teatrów z innych ośrodków i domów kultury.

Skawińskie święty teatru zakończy się w tym roku wyjątkowym akcentem: spektaklem Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Bogusława Schaeffera w  reżyserii i wykonaniu Jana Peszka!

Monodram Bogusława Schaeffera – to spektakl „szyty na miarę” – specjalnie dla Jana Peszka. Jego premiera odbyła się w 1976 roku, choć gotowy tekst czekał na Jana Peszka od kilku lat. Scenariusz powstał w 1963 roku w ciągu kilku dni, ale przez długie lata czekał w szufladzie na właściwy moment. Pisząc Scenariusz, Schaeffer od razu myślał o Janie Peszku jako wykonawcy; pilnie obserwował aktora i „układał” mu rolę niejako na przyszłość. Dopiero po latach scena doczekała prawykonania, kiedy Jan Peszek był już w pełni świadomym, ukształtowanym scenicznie aktorem, w odpowiedzialnym za sceniczny, słowny i interpretatorski kształt powierzonego mu dzieła. W osobie Jana Peszka Scenariusz znalazł interpretatora jedynego i najwłaściwszego.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Centrum Kultury i Sportu w Skawinie
  • ckis.pl
  • centrumkulturyisportuwskawinie
  • do 15.06: 80 zł (przedsprzedaż), od 16.06: 100 zł; do nabycia w kasie głównej CKiS, w kasie Basenu Camena oraz w Pałacyku „Sokół” na godzinę przed spektaklem
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<