Hiszpańskie miasta na Liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 25 czerwca 2022, 18:00 - środa, 6 lipca 2022

Instytut Cervantesa w Krakowie zaprasza wystawę Hiszpańskie miasta na Liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości.

Średniowieczne mury miasta w Ávila, teatr rzymski w Meridzie, jedna z najpiękniejszych katedr na świecie, czyli ta w Santiago de Compostela, renesansowa starówka na Ibizie – to tylko niektóre z obiektów uwiecznionych na wystawie, prezentującej przyprawiające o zawrót głowy bogactwo hiszpańskiego dziedzictwa. Jego wartość została uznana przez UNESCO, które zdecydowało się wpisać całe miasta na prowadzoną przez siebie listę obiektów o szczególnej wartości dla ludzkości – Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Wystawa potrwa w Krakowie do 6 lipca 2022.

Podaczas wernisażu o zaskakującej różnorodności Hiszpanii, miejscach wartych odwiedzenia, ulubionych zakątkach polskich turystów i turystek oraz własnych porozmawiają Claudio Andrade Lucena, Radca ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz Aleksandra Lipczak, reporterka i autorka książek o Hiszpanii. Rozmowę poprowadzi Fernando Vara de Rey, dyrektor Instytutu Cervantesa w Krakowie.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<