ICE Classic 2022: Patricia Kopatchinskaja

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 30 sierpnia 2022, 19:30

ICE Classic to wyjątkowa seria koncertów muzyki klasycznej, która umacnia obecność Krakowa w kręgu ważnych scen muzycznych Europy. Dzięki przestrzeni koncertowej w Centrum Kongresowym ICE Kraków stolica Małopolski doczekała się przestrzeni koncertowej mieszczącej blisko 2000 osób, dysponującej znakomitym zapleczem technicznym i wysokimi walorami akustycznymi. Wszystkie koncerty cyklu odbywają się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Włoskie zespoły specjalizujące się w wykonawstwie muzyki dawnej: Europa Galante pod batutą Fabia Biondiego i Patricia Kopatchinskaja wraz z Il Giardino Armonico, który poprowadzi Giovanni Antonini, oraz Royal Philharmonic Orchestra, jedna z najlepszych orkiestr brytyjskich – w 2022 roku czerwiec, sierpień i październik upłyną pod znakiem kolejnych spektakularnych koncertów cyklu ICE Classic.

Podczas trzeciego w tym roku koncertu ICE Classic rządzić będą skrzypce i Antonio Vivaldi. 30 sierpnia w ICE Kraków zagra włoski zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej: Il Giardino Armonico, który poprowadzi jego kierownik artystyczny i wybitny dyrygent Giovanni Antonini, zaś w roli solistki wystąpi znakomita skrzypaczka Patricia Kopatchinskaja. Artystka znana jest ze świetnej techniki, wielkiej fantazji i niebanalnych pomysłów interpretacyjnych – wywołują one oburzenie wśród purystów, a zarazem budzą zachwyt słuchaczy otwartych na świeże i niekonwencjonalne idee. W programie znajdą się cztery wirtuozowskie koncerty skrzypcowe Antonia Vivaldiego, w tym te zatytułowane Burza morska i Wielki mogoł. Będą one przeplatane krótkimi utworami, które na zamówienie Kopatchinskiej napisali współcześni kompozytorzy włoscy: Aureliano Cattaneo, Stefano Gervasoni, Luca Francesconi i Simone Movio.

Patricia Kopatchinskaja – skrzypce
Il Giardino Armonico
Giovanni Antonini – flet, prowadzenie

Zobacz także:

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Miasto Kraków, KBF
  • iceclassic.pl
  • ICEClassic2022
  • 50-150 zł, karnety na trzy koncerty: 150-330 zł; dostępne na portalu www.kbfbilety.krakow.pl, w sieci www.eventim.pl wraz z punktami sprzedaży na terenie całej Polski oraz w Miejskich Punktach Informacji Turystycznej InfoKraków
Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<