To ja, Muzyka

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Niesamowite spotkanie z Chórem Dziecięcym Opery Krakowskiej w bajkowej krainie – pełnej magii, fantastycznych postaci, gdzie wszystko co nas otacza to muzyka! Na koncert mogą przyjść całe rodziny, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka – dzień każdego z nas.

W repertuarze To ja, Muzyka znajdą się specjalnie dobrane i opracowane na tę okoliczność piosenki ze spektakli dziecięcych, wystawianych na scenie Opery Krakowskiej w ostatnich latach: Księga lasu, Muzyka i magia, Profesor Wiolinek i Ongaku trzy kamienie. Wybór piosenek ucieszy wszystkich entuzjastów tajemniczych, baśniowych światów, dziecięcych filmów czy mówiących (i śpiewających!) zwierząt. Na scenie pojawią się bowiem: Kopciuszek, Zła Królewna, małpy, wilk, pająk, piraci, duchy i inne postaci. Obok ballad można będzie usłyszeć  utwory nawiązujące do Disneyowskich produkcji, żywe piosenki utrzymane w tanecznych rytmach, pirackie szanty, blues, a nawet… rap!  Kolorowe, barwne kostiumy i scenografia przeniosą słuchaczy w swiat pełen przygód i dziecięcych marzeń.

W rolach głównych wystąpią znani i lubiani przez dzieci soliści: Magdalena Barylak i Michał Kutnik. Koncert poprowadzi Marcin Herman, który wcieli się w Ducha Opery. Towarzyszyć im będzie Chór Dziecięcy i zespół instrumentalny Opery Krakowskiej.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Paweł Wójtowicz – koncertmistrz Orkiestry OK oraz autor uwielbianych przez dzieci bajek o Profesorze Wiolinku i produkcji dla dzieci Ongaku trzy kamienie, spektaklu w pełni dostepnego również dla osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową. Kierownictwo muzyczne nad koncertem objął Marek Kluza, dyrygent Chóru Dziecięcego Opery, we współpracy z Beatą Kluzą, zaś za scenografię oraz kostiumy odpowiada Bożena Pędziwiatr.

Spektakl odbywa się na Scenie Kameralnej.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<