Aleksandra Kaim i Andrei Korotkov. Odmiana przez czasy

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 maja 2022, 18:00 - piątek, 3 czerwca 2022

Przekonanie o dojrzałości postawy twórczej Aleksandry Kaim i Andreia Korotkova zrodziło myśl o zaprezentowaniu ich prac dyplomowych szerszej widowni niż grono studentów i pedagogów Wydziału Grafiki ASP w Krakowie – czytamy w zapowiedzi wystawy w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych.

Nie należy sugerować się młodym wiekiem  oraz tym, że są to ich dyplomy licencjackie. Bardzo mylnym byłoby sądzić, że autorzy potrzebują jeszcze więcej czasu, aby ich prace były warte uwagi. Wartość ich dzieł tkwi w determinacji i pasji, z jaką tworzą oraz w tym, że dylematy natury egzystencjalnej i społecznej stają się powodem poszukiwań artystycznych.
W pracach tych ujawnia się duża osobowość artystyczna, dojrzałość i bardzo osobista wypowiedź, pobudzają one wyobraźnię, zmuszają do zastanowienia nad tym, co jest ważne dla współczesnego człowieka. Jako artysta i pedagog zachęcam do obejrzenia wystawy. Nie przegapmy tego wydarzenia! Czasy, w jakich przyszło nam żyć, zmieniają nasze postrzeganie sztuki, zmieniają priorytety artystyczne. Najgłębszych zmian dokonają młodzi artyści. (Stefan Kaczmarek, prof. ASP w Krakowie)

Andrei Korotkov urodził się w Jeakterinburgu. Studia na Wydziale Grafiki rozpoczął w roku 2017. Dyplom licencjacki obronił w pracowni serigrafii w 2020 roku. Bardzo ważny jest tu czas, kiedy powstały jego prace i ich przesłanie.

Aleksandra Kaim za temat pracy dyplomowej wybrała współczesną Amerykę (dyplom realizowany w pracowni serigrafii w 2021 roku).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<