Weekend z designem i architekturą

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 maja 2022, 18:00 - niedziela, 15 maja 2022

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasz na Weekend z designem i architekturą w Kamienicy Szołayskich. W ramach akcji odbywa się panel dyskusyjny oraz wykład, a w dniach 14–15 maja wstęp na wystawy w oddziale kosztuje jedynie 5 złotych.

Jak transformacja '89 wpłynęła na zmiany w myśleniu o projektowaniu? Jakie trendy pojawiły się w polskim designie po wstąpieniu do Unii Europejskiej? Na te pytania 13 maja o godz. 18.00 odpowiedzą goście panelu dyskusyjnego Przemiany. Rozmowy o designie i architekturze. W spotkaniu wezmą udział: projektantka, wykładowczyni krakowskiej i warszawskiej ASP prof. dr hab. Czesława Frejlich, pisarka i eseistka Olga Drenda oraz autorka książek o wzornictwie i designie Katarzyna Jasiołek. Moderatorem spotkania będzie prof. dr hab. Andrzej Szczerski.
Liczba miejsc jest ograniczona, rezerwacja: tel. 12 433 57 44 lub e-mail rezerwacja@mnk.pl.

13 maja o godz. 20.00 w ramach Nocy Muzeów MNK zaprasza na wykład Na prywatkę i na bal. Moda wieczorowa w XX wieku, który poprowadzi Joanna Kowalska. Upominkiem zostanie obdarowany każdy, kto przyjdzie ubrany w stylu jednej z dekad ubiegłego wieku.

W dniu 13 maja wystawy czynne są w godz. 19.00–24.00, wstęp jest płatny 1 zł. Wydarzenie towarzyszy wystawom Przekroje. Galeria architektury polskiej XX i XXI wieku oraz Przedmioty. Galeria designu polskiego XX i XXI wieku.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<