Dostępna niedziela w MCK

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 29 maja 2022, 10:00-18:00

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na kolejną „Dostępną niedzielę”. Dowiemy się, jak zmieniła się urbanistyka i architektura Krakowa w czasie II wojny światowej oraz które miejsca swój dzisiejszy wygląd uzyskały w wyniku niemieckich przekształceń.

Rozpoczynamy spacerem po Rynku Głównym w Krakowie i odkrywaniem na nowo serca miasta. W opowieść o Rynku Głównym prowadzący, dr Michał Wiśniewski, wplecie wątki związane z samą wystawą. Spacer będzie tłumaczony symultanicznie na Polski Język Migowy (PJM).
Zaplanowano także oprowadzania w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na PJM po wystawie Niechciana stołeczność. Architektura i urbanistyka Krakowa w czasie okupacji niemieckiej 1939-1945, a także warsztaty z audiodeskrypcją na żywo z wykorzystaniem pomocy dotykowych i ścieżki dźwiękowej. Na koniec dnia, z myślą o osobach wrażliwych sensorycznie, zaplanowaliśmy możliwość zwiedzania wystawy w ciszy.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU:
10.00–11.30 Spacer po Rynku Głównym w Krakowie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Prowadzenie: dr Michał Wiśniewski, Jakub Studziński. Wydarzenie nie jest biletowane, zapisy pod adresem mailowym: dostepnosc@mck.krakow.pl. Miejsce zbiórki zostanie podane w wiadomości zwrotnej.

Wydarzenia w Galerii MCK:

  •             11.00–12.30 Warsztaty z audiodeskrypcją, z wykorzystaniem materiałów dotykowych oraz ścieżki dźwiękowej dla osób z niepełnosprawnością wzroku, prowadząca Regina Mynarska.
  •             12.00–13.30 Oprowadzanie w j. polskim, prowadzący Marcin Krotla.
  •             14.00–15.30 Oprowadzanie w j. polskim z tłumaczeniem symultanicznym na Polski Język Migowy, prowadzenie: Aleksandra Machaczka, Jakub Studziński
  •             16.00–17.00 Oprowadzanie z przewodnikiem w języku polskim dla osób 60+, prowadzący Marcin Krotla.
  •             17.00–18.00 „Cichosza w Galerii MCK”: godzina dla wrażliwych sensorycznie oraz dla wszystkich, którzy cenią ciszę podczas zwiedzania wystawy.

Miejsce spotkania: Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Rynek Główny 25.
Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy pod adresem mailowym: dostepnosc@mck.krakow.pl, na portalu Evenea: https://cutt.ly/PFQRS2s lub tel./SMS: 731 662 454.
Każdej osobie z niepełnosprawnością MCK oferuje na życzenie usługę asysty z najbliższego przystanku komunikacji miejskiej. Taką potrzebę należy zgłosić do 25 maja (środa) na adres mailowy: dostepnosc@mck.krakow.pl. Zapraszamy do kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania.

Wstęp na wystawę tego dnia kosztuje 5 zł.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<