Jubileusz Pawła Orkisza

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 29 maja 2022, 18:00

Wyjątkowy koncert jubileusz znakomitego krakowskiego barda i balladzisty na Scenie NCK! Paweł Orkisz świętuje 45-lecie pracy artystycznej. Jubilat jest ciągle czynnym pieśniarzem, główną treścią tego koncertu będzie więc Orkiszowe śpiewanie; najpierw z zespołem PASS, z którym grał w latach 80. (Błaszczyński, Lamers), potem z obecnie często towarzyszącymi mu muzykami (Golonka, Rapka, Dzień), a także w duetach z zaproszonymi gośćmi, wśród których znajdą się: Dominik Bieńczycki, Stefan Błaszczyński, Ryszard Brączek, Jarosław Dzień, Zygmunt Golonka, Lidia Jazgar, Robert Klepacz, Janek Kusek, Andrzej Lamers, Łukasz Nowak, Natalia Orkisz (córka), Michał Rapka, Basia Stępniak-Wilk, Marcin Snokowski.

Paweł Orkisz – absolwent krakowskiej Politechniki, były dziennikarz ekonomiczny, od lat inicjuje i uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu (np. Scena Ballada w Kurantach, czy festiwal Ballady Europy w Niepołomicach). Jest autorem piosenek popularnych w środowiskach  żeglarzy i turystów, wyjątkowych ballad kolędowych, pieśni antytotalitarnych i patriotycznych  i wielu innych, zapisanych na 7 autorskich krążkach CD. Popularyzuje i tłumaczy pieśni autorów angielskich i rosyjskich; nagrał także 9 nieautorskich albumów CD, balladowych i folkowych.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<