Zbliżenia. Zoom na Wschód

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 22 czerwca 2022, 18:00

Muzeum Krakowa zaprasza do udziału w nowym cyklu spotkań, których tematem będzie szeroko rozumiana kultura Ukrainy. – Chcemy rozmawiać, dzielić się doświadczeniami, weryfikować naszą wiedzę, szukać tego co łączy, oswajać to, co być może dzieli – zapowiadają organizatorzy.

Spotkania w sali wykładowo-kawiarnianej Muzeum Podgórza poprowadzą prelegenci, którzy posiłkując się bogatymi materiałami ilustracyjnymi, opowiedzą o swoim doświadczeniu fragmentów ukraińskiej rzeczywistości. O życiu tętniącym w miastach, o przenikaniu się różnych kultur, o specyfice języka, a także uwarunkowaniach geograficznych, o tradycjach i zwyczajach, kuchni, religii, architekturze, sztuce i literaturze… Wszystko po to, abyśmy mogli „wyostrzyć” nasze patrzenie, lepiej zrozumieć i zbliżyć się do świata, który „przekracza nasze granice”.

22 czerwca 2022 (środa) 18.00
Rozumienie. O języku i ludziach nim mówiących
Zapraszamy Państwa na pokojowy manifest językowy. Poparty rysem historycznym, ale osadzony we współczesności. Manifest spod znaku najbardziej ukraińskiej ze wszystkich liter ukraińskiego alfabetu. Manifest tożsamości, bo ukraiński to nie rosyjski, o czym dziś dobitnie wie już znaczna część świata, ale co jeszcze niedawno dla wielu nie było wcale takie oczywiste. Prostym językiem (i po polsku) porozmawiamy o zawiłościach przestrzeni języka ukraińskiego.

Prowadzenie: Małgorzata Kotarba
Chciała być jak Marco Polo, została raczej Marą z Pola, co snuje się to tu, to tam. Zorientowana na wschód. Ukrainistka, korektor, redaktor i autor tekstów, także tłumacz. Przewodnik i pilot wycieczek. Zapalona cyklistka.

Wydarzenia bezpłatne. Bez rezerwacji.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<