Gregorian Grace

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 maja 2022, 18:00

Gregorian Grace to zespół, który zachwyca niepowtarzalnym, niebiańskim brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą świetlną!

Gregorian Grace przeniesie Państwa w świat chorału gregoriańskiego swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w niego, będą mogli Państwo podziwiać starodawne melodie, muzyczne symbole ukryte w dźwiękach oraz harmonię współbrzmienia różnych wyznań. Językiem chorału gregoriańskiego jest łacina, a współcześnie pojawia się on w wielu rodzajach muzyki – jest np.  cytowany w muzyce filmowej. W połączeniu z muzyką rock, blues i pop sprawi, że znane utwory  popularne staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Właśnie nimi uraczymy Państwa podczas koncertu Gregorian Grace! 

Koncert składa się z dwóch części. W pierwszej, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu gregoriańskiego, wybrzmią w języku łacińskim antyfony i sekwencje. Część z nich będzie  wykonana w surowej, oryginalnej formie, lecz niektóre, dodatkowo pobudzą Państwa wyobraźnię elektronicznymi efektami świetlno-dźwiękowymi i brzmieniem wirtuozowskich improwizacji akustycznych i elektrycznych instrumentów live. 
Po przerwie zabrzmią opracowane w duchu gregoriańskim światowe przeboje muzyki popularnej, takie jak Hallelujah (Leonard Cohen), Knockin’ on Heaven’s Door (Bob Dylan) czy Sound of Silence (Simon&Garfunkel) oraz wiele innych. Wszystkie utwory zaaranżował na specjalne zamówienie dla zespołu wybitny toruński kompozytor młodego pokolenia Jędrzej Rochecki.  

Udostępnij

Więcej

  • 129-189 zł
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<