Koncerty Espresso

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zapoczątkowane w 2022 roku przez Orkiestrę Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia kameralne spotkania muzyczne pod wspólną nazwą Koncerty Espresso w 2023 roku odkrywają nowe miejsca i dostarczają wszystkim poszukującym artystycznych doznań jeszcze więcej koncertowych emocji. które rozbrzmiewają w murach krakowskich muzeów w otoczeniu dzieł sztuki. Mistrzowie muzyki, wyjątkowe miejsca na kulturalnej mapie Krakowa, a wszystko to w niecodziennej konwencji spotkania przy kawie.

11 czerwca 2023, 12.00
MuFo Strzelnica, ogród

Espresso w ogrodzie
Justyna Duda-Krane skrzypce
Katarzyna Blajda skrzypce
Katarzyna Balas
skrzypce
Sara Kupc skrzypce
Ewa Szczepańska-Chwast altówka
Elżbieta Gromada altówka
Alina Dorożynska wiolonczela
Monika Krasicka-Gajownik wiolonczela
Wolfgang Amadeus Mozart Eine Kleine Nachtmusik
W czerwcu w cyklu Koncerty Espresso zabrzmi najsłynniejsza serenada świata: Mozartowska Eine kleine Nachtmusik. I chociaż "Mała nocna muzyka" zostanie wykonana w południe, a nie u schyłku dnia, to w ogrodzie MuFo Strzelnica zabrzmi równie wspaniale i urzekająco jak w wiedeńskim parku o zmierzchu!

2 czerwca 2023, 12.00
Pałac Potockich, dziedziniec
Literackie Espresso
Maciej Lulek skrzypce
Adam Brakowski altówka
Wydarzenie towarzyszące Festiwalowi Miłosza. O Wisławie Szymborskiej w dniu jej urodzin będą rozmawiać Michał Rusinek i Łukasz Wojtusik.

Dzięki Koncertom Espresso w samo południe w różnych oddziałach krakowskich muzeów brzmią dźwięki muzyki klasycznej rozpisanej na smyczkowe brzmienie Sinfonietty Cracovii. Około trzydziestominutowy koncert połączony jest z krótką prezentacją zjawiska artystycznego w wykonaniu ekspertów. Na uczestników koncertu przygotowana czekarównież filiżanka ulubionej kawy – wszystko po to, aby żyjącym w codziennym pędzie mieszkańcom Krakowa zaoferować choćby chwilę wytchnienia w bliskości sztuki. Patronem medialnym cyklu jest RMF Classic.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<