18. Noc Muzeów

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 maja 2022 - sobota, 14 maja 2022

18. edycja Nocy Muzeów w Krakowie powraca do tradycyjnej formuły nocnego zwiedzania oraz specjalnych nocnych wydarzeń, a w ich organizację angażuje się kilkadziesiąt muzeów i ich oddziałów w całym mieście.

Program tegorocznej Nocy Muzeów obejmuje ekspozycje stałe i czasowe w placówkach muzealnych i miejscach na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Muzea i galerie organizują także warsztaty, specjalne spacery, koncerty, wydarzenia dla dzieci i młodzieży, prelekcje oraz pokazy filmowe. Wydarzenia tegorocznej Nocy zainauguruje koncert Zespołu Polsko-Ukraińskiej Orkiestry Kameralnej złożonego z muzyków uchodźców, którzy w obliczu ostatnich wydarzeń emigrowali z pogrążonej wojną Ukrainy do Polski. Koncert  odbędzie się w Muzeum Fotografii w Krakowie przy ul. Rakowickiej 22A o godz. 18.30. Nie zbraknie także wielu innych wątków ukraińskich, wydarzeń w tym języku oraz akcji charytatywnych.
 
Jakie atrakcje czekają w muzeach i galeriach na odwiedzających te instytucje wieczorem i w nocy z 13 na 14 maja? Zobacz program!
 
W krakowskiej nocy Muzeów 2022 biorą udział: Muzeum Krakowa (wraz z oddziałami), Muzeum Narodowe (wraz z oddziałami), Muzeum Fotografii MuFo (wraz z oddziałami), Muzeum Inżynierii i Techniki (wraz z oddziałami), Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Muzeum Archeologiczne, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila”, Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli, Muzeum Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych PAN, Muzeum Geologiczne Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Międzynarodowe Centrum Kultury, Muzeum Interaktywne Centrum Edukacji Teatralnej MICET ‒ Narodowy Stary Teatr w Krakowie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, Muzeum Witrażu, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Muzeum Niepołomickie ‒ Zamek Królewski w Niepołomicach, Muzeum Fonografii ‒ Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa, obok Zamku w Niepołomicach, Galeria Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”, Krakowska Huta Szkła. Na wydarzenia towarzyszące zaprasza także Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza”.
 
Krakowska Noc Muzeów realizowana jest od 2004 roku przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Stałą Konferencję Dyrektorów Muzeów Krakowskich. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

Udostępnij

Więcej

Położenie na mapie

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<