Judyta Papp. to Miłosz

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • poniedziałek, 28 marca 2022 - poniedziałek, 31 marca 2025

Wielkoformatowe fotografie ukazujące Czesława Miłosza zostały zaprezentowane w Nowohuckim Centrum Kultury i będą przez kilka lat zdobić wnętrze Biblioteki.

Ciepłe, niepozowane portrety pochodzą z albumu Judyty Papp to Miłosz. Fotograficzne wizerunki laureata literackiej Nagrody Nobla są niezwykłym dokumentem. Poruszają naszą wyobraźnię i zadziwiają, ukazując cząstkę osobowości poety, nieznanego świata przeżyć drugiego człowieka. Każdy z nich jest inny – zmieniają się kształty, kolory, nastroje. Zaskakują wyrazem twarzy, spojrzeniem, gestem. Poeta napięty. Milczący. Uśmiecha się. Złości. Wpada w zadumę.

Judyta Papp zajmuje się artystyczną fotografią oraz grafiką, projektowaniem i realizacją wnętrz. Kolekcjonuje sztukę współczesną. Produkuje i organizuje kulturalne przedsięwzięcia, m.in. wystawy galeryjne i plenerowe, wspiera inicjatywy charytatywne. W twórczości fotograficznej w sztuce portretowej, kieruje się własną stylistyką wyrażania niepowtarzalnej osobowości portretowanej osoby, reportaż natomiast zwykle opiera na kreacji własnego postrzegania i przetwarzania rzeczywistości.

Biblioteka NCK zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa do odwiedzenia i skorzystania z bogatego księgozbioru. „Proponujemy książkowe pozycje z wielu dziedzin: polską i obcą literaturę piękną, najnowsze kryminały, fantastykę, literaturę kobiecą, młodzieżową, podróżnicze relacje oraz ciekawe biografie. Zachęcamy do korzystania z klasycznych pozycji dotyczących historii powszechnej, teorii literatury, krytyki literackiej i opracowań lektur szkolnych. Warto podkreślić, że jesteśmy jedną z nielicznych już bibliotek tradycyjnych” – mówi Zbigniew Grzyb, dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury.

Wystawa czynna w godzinach otwarcia biblioteki: poniedziałek, środa i piątek 8.00–15.00, wtorek i czwartek 11.00–18.00. Wstęp wolny.

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<