Horyzonty równości

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki wraz „Kulturą wykluczenia?” od 9 marca rozpoczyna drugą edycję „Horyzontów równości”. To seria otwartych, bezpłatnych wykładów i webinarów antydyskryminacyjnych, propagujących postawy dialogiczne, piętnujących język nienawiści, uczących języka dobrej mowy, wskazywania dobrych praktyk rozumienia różnorodności życia społecznego.

„Horyzonty równości” zrodziły się inicjatywy dr hab. prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Joanny Hańderek po organizowanym w dworku wykładzie „Wykluczenia” w ramach popularnonaukowego cyklu „Horyzonty”. Zaproszeni goście to specjaliści, dziennikarze, prawnicy, wykładowcy, publicyści, filozofowie i działacze.

Podczas spotkań i wykładów specjalistów z różnych dziedzin organizatorzy pokazują, jak w życiu codziennym unikać sytuacji upokorzenia i wykluczenia drugiego człowieka, oraz analizować sytuacje i zwroty językowe, które mogą do tego prowadzić. Spotkania mają wskazywać w jaki sposób i kiedy, nawet nieświadomie, stosujemy język nienawiści, symbole, oraz gesty o przemocowym charakterze.

Celem „Horyzontów równości” jest także uświadomienie i uwrażliwienie nie tylko na język, ale również postawy jakie przyjmujemy wobec drugiego, rozpropagowanie postawy dialogu oraz otwartości na drugiego człowieka, a w rezultacie zaakceptowania i doceniania różnorodności społecznego życia.

Spotkania będą realizowane w formie webinarów, spotkań na żywo czy warsztatów, także hybrydowo. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Partnerem cyklu jest Centrum Praw Kobiet. Wydarzenie zostało objęte patronatem serwisu miejskiego Kraków.pl.

HORYZONTY RÓWNOŚCI, 9 marca – 25 maja

  • Małgorzata Fuszara – „Kobiety w przestrzeni publicznej”, 9 marca, godz. 18.00
  • Remigiusz Ryziński – „Wykluczenie ze względu na płeć”, 23 marca, godz. 18.00
  • Dawid Wojtyczka – „Dom EQ, dlaczego warto nie wykluczać?”, 30 marca, godz. 18.00
  • Beata Kapecka – „Przestrzenie inkluzji”, 6 kwietnia, godz. 18.00
  • Darek Cychol – „Praktyczne aspekty świeckości”, 13 kwietnia, godz. 18.00
  • Mariola Flis – „Sprawiedliwość społeczna jako cecha żydowskiej utopii”, 27 kwietnia, godz. 18.00
  • Magdalena Środa – „Rodzaje Wykluczenia”, 4 maja, godz. 18.00
  • Paulina Kramarz – „Dobra kuchnia dobre praktyki”, 11 maja, godz. 18.00
  • Joanna Hańderek – „Filozofia wegańska”, 18 maja, godz. 18.00
  • Adam Bodnar – „Prawa człowieka”, 25 maja, godz. 18.00

Podsumowaniem cyklu będzie wrześniowa, trzecia już edycja Festiwalu Równości, podczas którego odbędzie się szereg spotkań i paneli poświęconych różnego rodzaju formom inkluzji. O tym wydarzeniu będziemy informować szczegółowo w późniejszym terminie.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spotkań można znaleźć na stronie Dworku Białoprądnickiego.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<