Agata Ślazyk: Gdzieś na ulicy nienazwanej… czyli Pieśni Piwnicy pod Baranami

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Piwnica pod Baranami zaprasza na recital Agaty Ślazyk zatytułowany Gdzieś na ulicy nienazwanej… czyli Pieśni Piwnicy pod Baranami.

Recital złożony z Piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z archiwum Piwinicy pod Baranami pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz. W programie pojawią się pieśni zwane „Piwnicznymi hymnami”, stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. Taka głupia to ja już nie jestem, Jaki śmieszny jesteś pod oknem, Piwniczny hymn Ta nasza młodość, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. Pejzaż horyzontalny, Andrzeja Nowaka Niebieska patelnia. Sonet 49 Williama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych Dezyderatów – w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego Groteska o grajku i wiolonczeli, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<