Dom Józefa Mehoffera - Kraków Krok po Kroku z Walkative!

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 1 lutego 2022, 16:00
Dom Józefa Mehoffera to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miejsc na mapie Krakowa. Z jednej strony to doskonale zachowana przestrzeń, w której przez ostatnie kilkanaście lat swojego życia mieszkał Józef Mehoffer (1869 - 1946): wybitny malarz i projektant jednych z najlepszych witraży okresu Młodej Polski. Z drugiej strony to od lat 90. XX wieku oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, gdzie prezentowane są liczne obrazy, projekty i szkice jego słynnego mieszkańca.

Spacer po domu Józefa Mehoffera to świetna okazja, aby przypomnieć sobie twórczość tego wybitnego polskiego artysty oraz zwiedzić unikatowe wnętrze, zwane przez właścicieli "Pałacykiem pod szyszkami". A jak to bywa z rozmowami w domowym zaciszu - nie obejdzie się bez sporej dozy ploteczek.

Oprowadzi Państwa Jola Bobala. Magister historii sztuki (choć studiowała też inne kierunki m.in. fotografię, historię kina i filozofię) i pracowniczka Muzeum Narodowego w Krakowie, które uwielbia!
Ze względu na wymogi sanitarne mamy bardzo ograniczoną liczbę miejsc w grupie - 15!
 
/materiały organizatora/

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<