Myślnik: Kto się boi „Dziadów”?

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 30 stycznia 2022, 17:00

W najbliższą niedzielę 30 stycznia, godz. 17.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego na Scenie MOS odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu MYŚLNIK. Spotkanie 4. Kto się boi „Dziadów”?.

Jak to się dzieje, że „Dziady” potrafią wciąż bulwersować? Na czym polega ich siła i aktualność? Na czym polega społeczna misja teatru? Jak rozumiał ją Mickiewicz i Wyspiański, który jako pierwszy wystawił „Dziady” na scenie?

Rozmowa będzie o „Dziadach” w reżyserii Mai Kleczewskiej oraz o burzy, która się wokół nich rozpętała. Co sytuacja ta mówi o polskiej sytuacji społeczno-kulturowej? Czy niezależna, zaangażowana sztuka ma szansę zmieniać rzeczywistość, która jest coraz bardziej nieznośna i pogubiona? I czy jest w stanie zachować swoją niezależność w świecie coraz bardziej zideologizowanym i politycznie zradykalizowanym? 

Gośćmi Piotra Augustyniaka będą Maja Kleczewska oraz Dyrektor Teatru Krzysztof Głuchowski. Na scenie z filozoficznym stand – upem wystąpi Dominika Bednarczyk, którą w „Dziadach” można podziwiać w historycznej roli Konrada. Tak jak zwykle, rozmowy gości na scenie muzycznie komentować będzie przez improwizację Marek Pospieszalski.

„Dziady” są ogromnym sukcesem artystycznym Teatru. Spektakl zyskał wsparcie widzów i mediów, jednak stał się powodem kryzysu finansowego. Obecnie, aby realizować program artystyczny Teatr im. Juliusza Słowackiego potrzebuje wsparcia.

Niedzielne spotkanie będzie wyjątkowe, ponieważ MYŚLNIK będzie można zobaczyć nie tylko na żywo, na Scenie MOS, również online na Play Kraków: https://playkrakow.com/vods/vod.2054.

Uczestnicząc w wydarzeniu online możecie wesprzeć Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, wpłacając dobrowolne kwoty przed przyłączeniem się do spotkania. Teatr liczy na wsparcie widzów jak i przyjaciół teatru.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<