Tajemnice ulicy Szlak

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 30 stycznia 2022, 10:15

W niedzielę 30 stycznia 2022 o godz. 10.15 pod Radio Kraków zacznie się spacer "Tajemnice ulicy Szlak", który będę miał przyjemność oprowadzać w ramach akcji "Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa" organizowanej przez zaprzyjaźnione Koło Grodzkie PTTK im. Ludomira Sawickiego - Kraków.

W trakcie wycieczki pojawi się wątek historii z Gmina Czernichów. Przy ulicy Szlak mieszkali Państwo Franciszka i Leon Wyczółkowscy. Przypomnijmy, że żona słynnego malarza Leona pochodziła z naszej Przegini Narodowej. I właśnie o niej co nieco opowiem.

Pojawią się także opowieści o znanej fabryki czekolady Adama Piaseckiego znanego jako "Król czekolady". W latach 1910-1923 fabryka ta funkcjonowała na terenie widocznym na zdjęciu

Będzie więc trochę słodko, trochę strasznie, ale, jak sądzę ciekawie.

***
Zdjęcie przedstawia fragment wycieczki "Kleparz i okoliczne jurydyki", którą prowadziłem 13 kwietnia 2014 w ramach spotkania Sekcja Miłośników Miasta Krakowa KNHS UJ. W latach 2010-2012, jeszcze w trakcie swoich pierwszych studiów, byłem przewodniczącym tej sekcji.

Udostępnij

Więcej

  • Spacer jest bezpłatny i nie trzeba się na niego wcześniej zapisywać.
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<