Ostatni tydzień wystawy Ursuli von Rydingsvard

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Rzeźby Ursuli von Rydingsvard będzie można oglądać w Muzeum Narodowym już tylko do 6 lutego. Na ostatnie dni MNK przygotowało kilka wydarzeń, które mają wzbogacić odbiór unikatowych dzieł artystki. 30 stycznia zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie, a 6 lutego na performance, stworzony przez tancerki i choreografki.

Wystawa, obejmująca jedenaście rzeźb wykonanych z drewna cedrowego, jedenaście rysunków i jedną instalację wykonaną z przedmiotów gotowych stanowi przekrój czterdziestoletniego dorobku artystycznego rzeźbiarki. Jej monumentalne prace łącząc pracowitość i precyzję z nowoczesną sztuką abstrakcyjną, przekraczają granice kulturowe. To ostatnie dni aby poczuć osobisty, emocjonalny dotyk artystki z Nowego Jorku, który emanuje z prezentowanych dzieł.

  • Oprowadzanie kuratorskie z dyrektorką Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku Eulalią Domanowską odbędzie się w niedzielę 30 stycznia o godz. 11.00 w Gmachu Głównym. Przeznaczone jest dla dorosłych i młodzieży. Wstep w cenie biletu na wystawe, wymagana jest rezerwacja (rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44).
  • W ostatnim dniu trwania wystawy, 6 lutego na placu przed Gmachem Głównym oraz w holu budynku trzy tancerki i choreografki dokonają własnej interpretacji dzieł rzeźbiarki poprzez taneczny performance. Wstęp jest bezpłatny. Odbędą się dwa pokazy – o godz. 13.00 i 16.00. Zainspirowane wielowarstwowością, formą i procesem powstawania prac artystki, Monika Szpunar, Monika Godek i Katarzyna Witek przetestują różne formy postrzegania rzeźb Ursuli von Rydingsvard z perspektywy ciała. Performance wykorzystujący dorobek współczesnej choreografii i tańca, improwizacji oraz pracy z głosem zada pytanie „czy rzeźba może stać się partnerką we wspólnym tańcu” i zaprosi do własnych rozważań.
    Twórczynie to absolwentki uznanych szkół tańca, aktywne zawodowo w środowisku choreograficznym, stale podejmujące się nowych wyzwań artystycznych. 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<