Wesele Figara

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

„Wesele Figara” jest jednym z najbardziej lekkich, a zarazem wartościowych tekstów o miłości, wolności i nieodpartej potrzebie decydowania samemu o własnym losie. O tych ponadczasowych prawdach i pragnieniach jest spektakl Mikołaja Grabowskiego, który sięgnął po klasyczny tekst Pierre’a Beaumarchais’ego.

 „Wesele Figara” -  historia dowcipnego sługi, Figara, który dzięki swojej inteligencji wygrywa z własnym panem pojedynek o rękę i wdzięki pięknej Zuzanny - stało się kanwą do skomponowania jednej z najsłynniejszych światowych oper. Zatem w spektaklu Mikołaja Grabowskiego nie zabraknie także mozartowskich utworów, które na nowo zaaranżował Krzysztof Herdzin.

XVIII wieczny tekst francuskiego autora, którego barwna biografia mogłaby stanowić temat niejednego utworu scenicznego, dziś jest nieco zapomniany. Niesłusznie! W czasach swej prapremiery był głosem tych, którzy mieli dość przywilejów ludzi władzy, korupcji, intryg i samowoli dworu. Legenda mówi, że lud po obejrzeniu przedstawienia, poszedł zburzyć Bastylię i choć to tylko legenda, świadczy o ważności tego tekstu w owym czasie. Dzisiejszy widz odnajdzie w tym utworze wiele odniesień do współczesności, do tego, co się dzieje wokół nas, a przy tym będzie się całkiem nieźle bawił wraz z bohaterami tej komedii.

  • Opracowanie tekstu na podstawie tłumaczenia Tadeusza Boya-Żeleńskiego: Mikołaj Grabowski
  • Reżyseria, ruch sceniczny: Mikołaj Grabowski
  • Scenografia, kostiumy: Zuzanna Markiewicz
  • Aranżacje, muzyka ilustracyjna: Krzysztof Herdzin
  • Reżyseria świateł: Michał Grabowski
  • Przygotowanie wokalne: Agnieszka Magiera
  • Konsultacja w zakresie transpozycji tonacji i zapisu nutowego: Maciej Michalik
  • Producent wykonawczy, inspicjent: Joanna Jaworska

Obsada:

Figaro: Adam Szarek

Hrabia Almawiwa: Marcel Wiercichowski

Hrabina: Izabela Kubrak

Zuzanna: Kamila Klimczak

Cherubin: Natalia Hodurek

Marcelina: Anna Rokita

Bartolo: Przemysław Branny

Bazylio: Sławomir Sośnierz

Gąskowska: Katarzyna Litwin

Antonio: Michał Kościuk

Franusia: Almira Nawrot

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<