ICE Classic: Jan Lisiecki

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 1 marca 2022, 20:00

Cykl koncertów muzyki klasycznej ICE Classic powraca! Bohaterem pierwszego z czterech wydarzeń zaplanowanych na 2022 rok będzie Jan Lisiecki – uznany polski pianista nagrywający dla legendarnej wytwórni Deutsche Grammophon. 1 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków wykona on utwory Fryderyka Chopina, a towarzyszyć mu będzie Sinfonietta Cracovia.

„The New York Times” nazwał jego grę nieskazitelną, liryczną i inteligentną, a jego samego – pianistą, który „sprawia, że każda nuta jest ważna”. Pisano o nim także „arystokrata fortepianu” i „unikalny talent”. Urodził się w kanadyjskim Calgary i mimo młodego wieku – ma niespełna 27 lat – występował już z wieloma znakomitymi orkiestrami w najbardziej prestiżowych salach koncertowych. Współpracował z wybitnymi dyrygentami, takimi jak Claudio Abbado, sir Antonio Pappano i Yannick Nézet-Séguin. Wśród najważniejszych wydarzeń w jego kalendarzu artystycznym znalazły się ostatnio debiuty na BBC Proms w londyńskiej Royal Albert Hall i w Carnegie Hall w Nowym Jorku, występy z New York  Philharmonic oraz debiut z Münchner Philharmoniker pod dyrekcją Valery’ego Gergieva. W 2013 roku jako najmłodszy muzyk w historii otrzymał tytuł „Artysty Roku” przyznawany przez magazyn „Gramophone”. Nagrywa dla renomowanej wytwórni Deutsche Grammophon, gdzie 18 lutego ukaże się jego najnowszy krążek zatytułowany Night Music z dziełami Mozarta, Ravela, Schumanna i Paderewskiego.

Jan Lisiecki będzie gościem pierwszego w 2022 roku koncertu w ramach cyklu ICE Classic. 1 marca o godz. 20.00, w dniu urodzin Fryderyka Chopina, sięgnie po jego koncerty fortepianowe: e-moll op. 11 i f-moll op. 21. Na scenie Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Centrum Kongresowym ICE Kraków będzie mu towarzyszyć Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.

Występ Jana Lisieckiego to przedsmak tego, co ICE Classic ma do zaoferowania melomanom w tym roku. 1 marca na konferencji prasowej zostaną ogłoszone nazwiska artystów i daty pozostałych trzech koncertów cyklu. Dzień później, 2 marca, wystartuje sprzedaż karnetów.

Markę ICE Classic konsekwentnie budują występy największych sław muzyki klasycznej. Wśród dotychczasowych gości krakowskiego cyklu warto wspomnieć m.in. sopranistki Aleksandrę Kurzak i Dianę Damrau, kontratenora Philippe’a Jaroussky’ego, skrzypaczki Anne-Sophie Mutter i Isabelle Faust oraz kompozytora Maxa Richtera. Wszystkie koncerty cyklu odbywają się w Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego Centrum Kongresowego ICE Kraków, przestrzeni o wysokich walorach akustycznych i ze znakomitym zapleczem technicznym.

Udostępnij

Więcej

  • Organizator: Miasto Kraków, KBF
  • iceclassic.pl
  • ICEClassic2022
  • 42-140 zł; dostępne na kbfbilety.krakow.pl, w sieci Eventim.pl oraz w punktach InfoKraków
Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<