Międzywersowy Alert Poetycki

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Krakowska Szkoła Poezji im. Aleksandra Fredry, PAON i Queerowe Centrum Kultury zapraszają na cykl sześciu spotkań poetyckich z przedstawicielkami i przedstawicielami młodej poezji.

Do zobaczenia na żywo i na transmisjach online!

Projekt współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

***

2 lutego, godz. 19.30
Będzie to inauguracja przez duże „INA”, ponieważ odwiedzi nas Justyna Kulikowska, autorka trzech książek poetyckich, w tym świeżutkiego „giftu z Podlasia”, czy dwuletniego „Tab_s”, za który zgarnęła nominację do Gdyń, Ników i różnych takich. Mamy nadzieję, że trochę nam o tym opowie, jak już poczyta wiersze (których nie lubi) do muzyki niezastąpionego Grzegorza Tortelliniego (którego uwielbiamy). Przewidujemy, że do czasu wydarzenia wymyślimy jakieś dodatkowe atrakcje. Tymczasem wzywamy wszystkich mieszkańców lwiej ziemi i do zobaczenia!

Justyna Kulikowska – poetka. Debiutowała tomem „Hejt i inne bangery” (2018), za który otrzymała Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny oraz nagrodę poetyckiego środowiska internetowego „Browar za debiut”. Za drugą książkę poetycką „Tab_s” (2020) nominowana była do nagrody Nike oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

9 lutego, godz. 19.30
Queerowe Centrum Kultury x Krakowska Szkoła Poezji x PAON zapraszają na drugie spotkanie z cyklu Międzywersowy Alert Poetycki. Odwiedzi nas Tomasz Gromadka z Warszawy, który w ramach afteru po spotkaniu poprowadzi dla państwa open mic! Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie Alex Clov.

Tomasz Gromadka – animator kultury, osoba pisząca, performer, dramaturg. Publikował w „Dialogu”, „Wakacie”, „Helikopterze”, „Dwutygodniku”, „Wizjach”, „Odrze”, „Stronie Czynnej”. Współtwórca Stołu Powszechnego w Warszawie. Laureat konkursu „Połów” oraz „Pierwsza książka wierszem” Biura Literackiego. Autor debiutanckiej książki „komunizm, gowno i może Cię kocham”.
 
16 lutego, godz. 19.30
Zapraszamy na trzecie spotkanie w cyklu „MOST KULTURY: Międzywersowy Alert Poetycki”, którego gościnią będzie Antonina Tosiek. Spotkanie poprowadzi niezastąpiony Michał Mytnik. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo.

Antonina Tosiek – badaczka XX-wiecznej diarystyki ludowej. Doktorantka w zakładzie antropologii literatury UAM. Laureatka Studenckiego Nobla w kategorii literatura i dziennikarstwo. Autorka debiutanckiej książki poetyckiej pt. „Storytelling”, która ukazała się nakładem Biura Literackiego w lutym 2021 roku. Wiersze oraz teksty krytyczne o literaturze i teatrze publikowała m.in. w „Piśmie”, „Przekroju”, „Czasie Kultury”, „Dwutygodniku” i „Małym Formacie”.

 
23 lutego, godz. 19.30
Queerowe Centrum Kultury i Krakowska Szkoła Poezji im. Aleksandra Fredry mają zaszczyt zaprosić na czwarty Międzywersowy Alert Poetycki, którego głównym bohaterem będzie Aleksander Trojanowski. Rozmowę z autorem poprowadzi Dawid Mateusz. Przewidziane są dodatkowe atrakcje!
 
Aleksander Trojanowski (ur. 1990) – poeta, iberysta, autor książki poetyckiej „Parkingi podziemne jako miasta spotkań” (Biuro Literackie, 2020), nagrodzonej Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius w kategorii debiut. Mieszka we Wrocławiu.
 
11 marca, godz. 19.00
Queerowe Centrum Kultury i Krakowska Szkoła Poezji im. Aleksandra Fredry mają zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie w cyklu Międzywersowy Alert Poetycki, podczas którego spotkamy się z Emilią Konwerską i Zuzanną Bartoszek. Wyjątkowo spotkanie odbędzie się w piątek o 19.00. Rozmowę moderować będzie Michał Mytnik.

Emilia Konwerska (ur. 1985) – literaturoznawczyni, publicystka, krytyczka filmowa i literacka. Jej teksty ukazywały się na łamach „Krytyki Politycznej”, „Gazety Wyborczej”, „Nowego Obywatela”. Kuratorka Galerii Dobro w Olsztynie. W czerwcu 2021 nakładem wydawnictwa papierwdole ukazała się jej debiutancka książka poetycka „112”. Wiersze publikowała między innymi w „Stonerze Polskim”, „Stronie Czynnej”, magazynie „Łałok” i „Magazynie Materiałów Literackich CEGŁA”.

Zuzanna Bartoszek – urodzona w roku 1993 w Poznaniu. Poetka, artystka. Publikowała na łamach „Twórczości”, „Małego Formatu”, „Wizji”, „Dwutygodnika”, „Lampy”, „Czasu Kultury”, „Biura Literackiego”, „Fabulariów”. W roku 2016 ukazał się jej debiutancki tomik wierszy „Niebieski dwór”. Swoje prace wystawiała m.in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Kunsthalle w Zurychu, Cell Project Space w Londynie, Kevin Space w Wiedniu, Arsenic w Lozannie, Galerii Pina w Wiedniu, Galerii Stereo w Warszawie. W 2021 roku ukazała się jej druga książka poetycka „Klucz wisi na Słońcu”, nakładem wydawnictwa WBPiCAK. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<