Organowe popołudnia w bazylice oo. Jezuitów

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 stycznia 2022, 13:15

Podczas koncertu Matinée I z cyklu Organowe popołudnia w bazylice oo. Jezuitów w świątyni przy ulicy Kopernika zabrzmi muzyka niemiecka, hiszpańska i francuska. Grać będzie student Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie organów prof. dr hab. Dariusza Bąkowskiego-Kois – Karol Płonka.

Dieterich Buxtehude (1637–1707) Praeludium in E BuxWV 141
Francisco Correa de Arauxo (1584–1654) Tiento de medio registro de tiple de 8ºtono
César Franck (1822–1890) Piece héroique FWV 37

Karol Płonka – organy

Karol Płonka ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. I.J. Paderewskiego w klasie organów mgr. Wiesława Kaczora, uzyskując dyplom z wyróżnieniem; jest także absolwentem Diecezjalnego Studium Organistowskiego I i II st. im. ks. K. Pasionka w Tarnowie.
Uhonorowany III nagrodą w XIII Ogólnopolskim Konkursie w Krasnobrodzie oraz III nagrodą podczas VII Ogólnopolskiego Konkursu dla Diecezjalnych Studium Organistowskich w Tarnowie. Zdobył także wyróżnienia m.in. XV Białostockiego Festiwalu Młodych Organistów w Białystoku, I Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Organistów w Sanoku czy VIII Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Skierniewicach. W 2019 roku przyznano mu tytuł Tarnowskiej Marki Talentu. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich zarówno pianistycznych, jak i organowych.
Obecnie kształci się w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie organów prof. dr hab. Dariusza Bąkowskiego-Kois.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow