23. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 17 lipca 2022 - sobota, 30 lipca 2022

Zgodnie z tradycją w lipcu odbędzie się w Krakowie Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Na plenerowej scenie na Rynku pokazane zostaną dwa spektakle: Pan Molier prosi do tańca oraz Kozaki, czyli oszustwo ukarane. Zaplanowane zostały także trzy pokazy premierowe w ramach serii „Kraków tańcem malowany” ożywiającej zabytki Krakowa. Tym razem będą to: La Fortuna. Dama z łasiczką na dziedzińcu Muzeum Czartoryskich, Balety po turecku na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Krakowski kotylion w sali balowej Pałacu Krzysztofory.

Tradycyjnie tancerze wraz z publicznością odtańczą na krakowskim Rynku poloneza. Będzie to mocny akcent promocji tego tańca, który jest w trakcie wpisu na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Festiwalowi jak zawsze towarzyszyć będą warsztaty tańca dawnego oraz warsztaty otwarte dla dzieci „Kraków tańczy pod Wawelem”.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow