Urodziny Stanisława Wyspiańskiego – akcja specjalna, konkurs, promocyjna cena biletów

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 14 stycznia 2022 - niedziela, 16 stycznia 2022
15 stycznia przypada 153 rocznica urodzin Stanisława Wyspiańskiego. Z tej okazji, w dniach 14-16 stycznia bilety do Muzeum Stanisława Wyspiańskiego dostępne będą w promocyjnej cenie 5zł. Bilety w promocyjnej cenie można kupić w kasie oddziału lub na stronie internetowej na 3 dni przed datą zwiedzania: https://bilety.mnk.pl/.
Zobacz Kraków oczami Czwartego Wieszcza! Zobacz, jak zmienił się od czasów, kiedy uwiecznił go na rysunkach i obrazach, poszukaj śladów, które zostawił w mieście, weź udział w konkursie i zdobądź zestaw gadżetów związanych z wystawą artysty!
 
PROGRAM
 
14-16 stycznia
bilety do Muzeum Stanisława Wyspiańskiego dostępne w cenie 5zł
 
15 stycznia
spacer z Joanną Świtałą w godz. 11.00-13.30. https://mnk.pl/aktualnosci/krakow-i-wyspianski-1

12.00-15.00 - akcja specjalna w Sukiennicach: tylko przez kilka godzin w dniu 15 stycznia możliwe jest wejście do zamkniętej na co dzień części Sukiennic - na balkon od strony ulicy Św. Jana. To z tego miejsca możesz zobaczyć Kościół Panny Maryi dokładnie tak, jak narysował go Stanisław Wyspiański w 1905 roku. Poznaj bliżej ten widok! Dzięki prezentacji w Google Arts & Culture możesz wyświetlić go w rozszerzonej rzeczywistości (zapraszamy do pobrania aplikacji: Google Play / App Store).

spotkanie z Moniką Śliwińską o godz. 18.00 - Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach - spotkanie będzie również transmitowane na Facebooku. https://mnk.pl/.../o-kocham-krakow-wyspianski-kontra-miasto

KONKURS

15-19 stycznia Konkurs Kraków Wyspiańskiego na Instagramie.

Konkurs polega na zrobieniu zdjęcia przedstawiającego jedno z miejsc w Krakowie, które Stanisław Wyspiański uwiecznił na obrazie. Do wyboru są dzieła znajdujące się w artykule poświęconym artyście na portalu Google Arts & Culture. https://tinyurl.com/KrakowWyspianskiegoArtykul
`W konkursie mogą wziąć udział użytkownicy platformy Instagram. Zadanie: wykonanie zdjęcia i umieszczenie go na swoim profilu w portalu Instagram z oznaczeniem profilu MNK: @thenationalmuseuminkrakow oraz hashtagiem #krakowwyspianskiego. Wybierzemy 3 najlepsze zdjęcia, ich autorów nagrodzimy zestawami gadżetów związanych z wystawą Stanisława Wyspiańskiego.
Na zgłoszeni czekamy od 15 stycznia od 9.00 do 19 stycznia do 12.00.
Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej MNK: https://mnk.pl/artykul/konkurs-krakow-wyspianskiego-2022
 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow