W świecie Barbie i innych lalek

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 12 stycznia 2022 - poniedziałek, 31 stycznia 2022

W okresie ferii Biblioteka Kraków zaprasza dzieci i dorosłych do obejrzenia unikatowej wystawy „W świecie Barbie i innych lalek”. Ekspozycja to wybór kilkudziesięciu lalek z kolekcji Kamila Buratowskiego, liczącej ponad dwa tysiące lalkarskich piękności.

Wśród lalek prezentowanych na wystawie w odnowionej filii nr 48, na os. Bohaterów Września 26, są egzemplarze kolekcjonerskie. To m.in. świąteczne Barbie Holiday, czy modele inspirowane gwiazdami mody.

Na wystawie będzie można zobaczyć lalki w różnych rozmiarach, o odmiennych kanonach urody, a także reprezentujące poszczególne zawody czy role społeczne. Dodatkowo, przedstawiona jest także seria disneyowskich księżniczek marki Hasbro – lalek, które są największą konkurencją Barbie.

Kamil Buratowski zbiera słynne na świecie lalki od dziesięciu lat, pierwszą z nich kupił na targu staroci na Hali Targowej w Krakowie. Ma dużą wiedzę o swojej kolekcji, dba też o wygląd każdej z zebranych lalek. Na co dzień jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie, we współpracy z którym Biblioteka Kraków zorganizowała wystawę.

Ekspozycja dostępna jest do 31 stycznia. Szczegóły na www.biblioteka.krakow.pl.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<