Horyzonty - Spokój zaczyna się tu i teraz - Weronika Idzikowska

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 19 stycznia 2022, 18:00
Gościnią będzie Weronika Idzikowska – tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na stałe związana z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie. Autorka książek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan.
 
Często mówimy, że potrzebujemy spokoju. Równowagi. Odpoczynku. Tymczasem, jakkolwiek nie nazwalibyśmy tego, co ma nam pomóc odetchnąć i zadbać o własny dobrostan, stoi za tym pogodzenie się z tym, co się z nami dzieje. Nie możemy przewidzieć, jaką jakość będzie miało kolejne doświadczenie – czy da nam przyjemność, satysfakcję, czy wręcz przeciwnie.
 
Czy jesteś gotowa/gotów na tę niewiedzę?
 
W trakcie spotkania przyjrzymy się temu, jak godzeniu się ze sobą sprzyjają opowieści i praktyki oparte na uważności, współczuciu i życzliwości. Poznamy „filozofię spokoju”, budowaną na uznaniu dla cyklów natury, głębokiej ekologii i procesie mindfulness. Porozmawiamy, jak wspierać siebie w codzienności.
Opowieść wraz z krótkimi ćwiczeniami do indywidualnego wykonania skierowana jest do osób dorosłych, które zainteresowane są troskliwą i pełną życzliwości obserwacją siebie. Zapraszamy do obecności na żywo lub online, sam(a) decydujesz, na ile się angażujesz w trakcie spotkania – czy chcesz jedynie słuchać, czy także wykonywać ćwiczenia, rozmawiać.
 
Weronika Idzikowska – tutorka i trenerka, edukatorka praw obywatelskich. Na co dzień zajmuje się pracą z bezradnością i sprawczością tych, którzy pracują bezpośrednio z innymi ludźmi, a także ekologią zasobów i przywództwa, praktyką uważności i współczucia. Stwarza przestrzeń do ćwiczenia się w nowych sposobach myślenia i działania. Od ponad 10 lat wspiera osoby i organizacje w poszerzaniu kompetencji zawodowych i osobistych. Projektuje programy edukacyjne i rozwojowe, prowadzi warsztaty i całe procesy wspierające zespoły różnych instytucji w lepszej komunikacji. Ukończyła m.in. Laboratorium „Projektowanie Kultury” i studia wokół tematów uważności i współczucia na Uniwersytecie SWPS, proces certyfikacyjny dla trenerów Familylab Polska (pedagogika w duchu Jespera Juula), kursy NVC (Porozumienie bez przemocy). Zgłębia teorie i praktyki w duchu Porozumienia bez przemocy (Thom Bond, The New York Center for Nonviolent Communication) oraz podejście do pracy z klientem w oparciu o teorię i praktyki Possibility Management. Na stałe zakotwiczona w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie. Autorka książek dot. edukacji kulturowej i publikacji wokół tematu dbania o dobrostan. Praktykuje obecność opartą o umiar i ciszę.
 

 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow