Japońskie zwyczaje noworoczne

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 stycznia 2022, 11:00

Muzeum Mnggha zaprasza na wykład o japońskich zwyczajach noworocznych. Oshōgatsu, czyli Nowy Rok, to szczególny okres w japońskim kalendarzu. Towarzyszy mu rodzinna atmosfera, wizyty w świątyniach, specyficzne zwyczaje kulinarne, a także formułowanie noworocznych życzeń i postanowień.

Podczas prelekcji Uczestnicy usłyszą o wierzeniach Japończyków, ich zwyczajach kulinarnych i kulturowych podczas okresu noworocznego oraz dowiedzą się, dlaczego Boże Narodzenie kojarzy się w Japonii z KFC. 

Wykład odbędzie się w przestrzeni Galerii Europa – Daleki Wschód w niedzielę 16 stycznia 2022 r. w godzinach 11.00–12.00. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (+13) i osób dorosłych. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres e-mail: edukacja@manggha.pl, w tytule wiadomości wpisując: „Wykład 16.01”. W treści należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu oraz wiek zgłaszanego Uczestnika. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (limit: 10 osób). Koszt udziału wynosi 15 zł, płatności dokonuje się stacjonarnie w dniu warsztatów. 
 
Wydarzenie w ramach cyklu Poznajemy Japonię.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow