Opowieści z północy – Islandia i Norwegia – autostopem, rowerem i na piechotę

Spotkania i slajdowiska

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 20 stycznia 2022, 19:00
W sierpniu ubiegłego roku pojechała do miejsca, które było jej marzeniem od wielu lat. Na Islandię – wyspę zwaną krainą ognia i lodu. Następnie odwiedziła zachwycające, norweskie Lofoty. O swojej podróży po tych krajach – pieszo i rowerem – Teresa Tokarz opowie podczas slajdowiska Pociąg do podróży w czwartek, 20 stycznia 2022r. o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Slajdowisko będzie równocześnie transmitowane na kanale Facebookowym.

„Wędrowałam szlakiem Laugavegur – jednym z najpiękniejszych islandzkich trekkingów przez kolorowe góry z Thorsmork do Landmannalaugar. Odwiedziłam Fiordy Zachodnie docierając na najdalej wysunięty na zachód punkt Islandii. Oglądałam świat zza wodospadu i kąpałam się w naturalnych gorących źródłach pośrodku gór.

Islandia zachwyciła mnie bez reszty. Sprawiła, że chciałam więcej surowych i jakże pięknych klimatów dalekiej północy. Dlatego nie zastanawiając się długo, kupiłam bilet w kolejne miejsce – do Norwegii, a konkretniej aż za koło podbiegunowe. Tym razem poszłam nieco dalej, bo zabrałam ze sobą rower! Postanowiłam solo przejechać na rowerze archipelag Lofotów. Nie sposób określić jak pozytywny był to wyjazd. Przez ani jeden dzień nie padał deszcz, niemal codziennie towarzyszyło mi słońce. Spełniło się moje ogromne marzenie - widziałam przecudowną zorzę polarną. Przejechałam na rowerze większą część Lofotów. Przeszłam kilka górskich szlaków, z których niektóre były całkiem wymagające. Zasypiałam na dzikich plażach pod rozgwieżdżonym niebem.

Podróż rozpoczęłam solo, a później przez zbieg okoliczności spotkałam wspaniałych ludzi z którymi wędrowaliśmy po górach, paliliśmy ogniska na plaży rozmawiając i śmiejąc się tak, jak gdybyśmy znali się od lat.

Lofoty zachwycają swoim pięknem - nieziemskie krajobrazy, strzeliste szczyty wystające z fiordów, dzikie plaże ukryte wśród gór i czerwone rorbu, charakterystyczne dla tej części Norwegii.

Podczas slajdowiska pokażę Wam piękno Islandii i Norwegii oraz podam wiele praktycznych wskazówek, które pomogą Wam zaplanować podróż i doświadczyć uroku tych miejsc w przyszłości.
 
Teresa Tokarz – z wykształcenia finansistka. We wrześniu 2018 roku zrezygnowała z pracy, by wyruszyć w kilkumiesięczną podróż przez Azję. Nie ma na świecie kraju, którego nie chciałaby odwiedzić, ale jej miejsca „top 3” to Nowa Zelandia, Patagonia i Nepal. Jej serce szczególnie rwie się do gór, najlepiej czuje się na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza. Wyjazdy „all inclusive” zdecydowanie nie są dla niej. Uwielbia organizować podróże „na własną rękę”, poznawać lokalne zwyczaje i kosztować smaków świata. Autorka bloga zaczynajacodmarzen.pl
 

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<