Piękne czytanie

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 18 grudnia 2021 - niedziela, 30 stycznia 2022

Wystawa projektów graficznych i druków książek publikowanych przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, przygotowana w Pałacu Krzysztofory przez Instytut Sztuki i Designu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Wystawa prezentuje różnorodne tematycznie książki z dziedziny fizyki, medycyny, biologii czy etnografii, zaprojektowane typograficznie i ilustracyjnie przez studentów Instytutu Grafiki i Wzornictwa. Założeniem ich powstania jest teza, że język sztuki zastosowany w procesie projektowym i wydawniczym ułatwia percepcję treści. Harmonijna estetyka jest temu podporządkowana. Język sztuki wydaje się być nie zawsze zrozumiały, ale projektant i ilustrator starają się posługiwać obrazami, bardzo precyzyjnie dedykowanymi odbiory. Takimi obrazami są na przykład znaki liternicze, odczytywane wieloznaczeniowo.

Część wystawy stanowi ekspozycja podręczników akademickich, wydanych przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej. Prezentacja dotychczasowych dokonań Uczelni podkreśla jednocześnie zagadnienie przyszłości podręczników, zmianę ich formy i dostępności, w kontekście postępującej cyfryzacji, zmieniającej także charakter książki.

Wstęp bezpłatny. W związku z trwającą epidemią oraz obowiązującym reżimem sanitarnym, na wystawie obowiązują limity zwiedzających (12 osób).

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<