17. Krakowski Bieg Sylwestrowy

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 31 grudnia 2021, 12:00

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wraca Krakowski Bieg Sylwestrowy! W ostatnim dniu roku Stare Miasto tradycyjnie zostanie opanowane przez biegaczy – przebierańców. W samo południe, z Małego Rynku, na trasę „Smoczej Piątki” lub „Radosnej Dziesiątki” wyruszą uczestnicy 17. edycji imprezy. Obowiązuje limit startujących – 1500 osób. Po raz kolejny kolorowy korowód pobiegnie na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

„Smocza Piątka” (5 km) przeznaczona jest dla wszystkich chętnych, a „Radosna Dziesiątka” (10 km) dla osób pełnoletnich (w drodze wyjątku – za zgodą rodzica – dopuszczone do biegu mogą być osoby które ukończyły 16 lat). Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów to 90 minut.

MAPA I OPIS TRASY

Zapisy internetowe do 17. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego potrwają do 22 grudnia (do godz. 11:00). Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w Biurze Zawodów (zlokalizowanym w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Św. Marka 34) – 30 grudnia (czynne w godz. 15:00-20:00) i 31 grudnia (czynne w godz. 7:30-11:00), o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit startujących – ustalony na 1500 osób (łącznie na oba dystanse).

Do 1 grudnia obowiązuje opłata startowa w wysokości 45 zł dla uczestników poniżej 18. roku życia i 55 zł dla dorosłych. Później wpisowe wzrośnie odpowiednio do 55 zł i 70 zł. W Biurze Zawodów wyniesie 70 zł i 85 zł.

Poza klasyfikacją generalną kobiet i mężczyzn na obu dystansach, prowadzona będzie także klasyfikacja drużynowa – dla najliczniej reprezentowanych grup biegowych (kluby, stowarzyszenia). Nagrodzone zostaną trzy kluby, z których największa liczba reprezentantów ukończy zawody. Pod uwagę brana będzie nazwa klubu podana indywidualnie przez każdego zawodnika podczas zapisów.

Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje – mile widziane kostiumy nawiązujące do historii, tradycji i kultury Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane Jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach: najlepiej przebrany zespół (liczący minimum 3 osoby; miejsca I-III), najlepiej przebrana para (osoby te muszą wspólnie pokonać całą trasę biegu i wbiec na metę trzymając się za ręce; miejsca I-III), najlepsze przebranie indywidualne (miejsca I-X) oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia (miejsca I-III).

Szczegóły znajdują się w regulaminie 17. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego.

REKOMENDACJE I ZALECENIA W ZAKRESIE ZASAD SANITARNYCH

Podobnie jak to było w przypadku czterech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Źródło: materiały organizatora

Udostępnij

Więcej

Miejsce wydarzenia

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow