Wszystkie słowa na P: PODPATRYWANIE. Spotkanie z Kamilą Janiak

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 30 listopada 2021, 18:00

Wszystkie słowa na P: PODPATRYWANIE. Spotkanie z Kamilą Janiak
Prowadzenie: Marta Koronkiewicz

W jaki sposób język tekstu sczepia się z performansem?
Gdzie szukać inspiracji do przekraczania granic (dyscyplin sztuki i dziedzin doświadczenia)?
Czym są kolażowe formy łączące cielesność, książkowość; obraz i język?
Jak codzienność filtruje się przez image sceniczny?
Jak wokal wpływa na głos w tekście?

Bezpłatne wejściówki na to spotkanie znajdziecie tutaj: kbfbilety.krakow.pl.

Kamila Janiak – używa pseudonimu Daisy Kowalsky. Poetka, autorka tekstów piosenek i wokalistka. Wydała m.in. książkę poetycką frajerom śmierć i inne historie w Staromiejskim Domu Kultury, a w 2009 kto zabił bambi? dzięki fundacji MAMMAL. Publikowała wiersze w „Odrze”, „Akcencie”, „FA-arcie”, „ArtPapierze”, „Opcjach”, „Ricie Baum”, „Wakacie”, „Gazecie Wyborczej”, „Dzienniku”, w „83 Ściana Wschodnia Zine” i innych, których nie pamięta. Jej teksty pojawiły się w antologii Solistki i paru innych zbiorowych wydawnictwach, których też niestety nie pamięta. Pisze też teksty i śpiewa: w grungowym We Hate Roses, hc punkowym Posing Dirt, w electro-industrialnym Das Moon, w heavy folkowym Delira & Kompany, a także z Kamilem Strzyżewskim w lirycznym projekcie Tak Zwani Mordercy.

Marta Koronkiewicz – doktora, asystentka w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Współpracuje z czasopismami: „Przerzutnia”, „Odraz” oraz „WIDMA”.

„Wszystkie słowa na P” to seria rozmów pod opieką Jakuba Kornhausera, laureata Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, poświęconych poetyckim przedsięwzięciom awangardowym, postawangardowym, eksperymentalnym i niejednoznacznym.

W ramach cyklu „Wszystkie Słowa na P” pragniemy wziąć pod lupę poezję jako laboratorium nowych form, pole walki różnych poetyk. Jako przestrzeń, w której ścierają się wizje rzeczywistości, ale i środki ekspresji. Poezja zgodnie z greckim źródłosłowem (gr. ποίησις, poíesis) to przecież działanie, czynienie czegoś z niczego, powoływanie do życia kanałów komunikacji, o których nie śniło się tym, co wolą bezpieczną przystań od wzburzonych toni. Interesują nas przedsięwzięcia inter- i transmedialne, awangardowe i postawangardowe, na wszelkie sposoby eksperymentalne i niejednoznaczne. W skrócie: takie, które pędzą w nieznane. Tylko taka poezja nie zna końca.

Spotkanie transmitowane będzie na facebookowych profilach Pałacu Potockich i KMLU.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow