W ruchu – spotkanie autorskie Barbary Sadurskiej

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 3 grudnia 2021, 18:00
Spółdzielnia Ogniwo zaprasza na spotkanie z Barbarą Sadurską, autorką książki „W ruchu”. Rozmowę poprowadzi Anna Gulińska.

O książce:

Skromny zakonnik, który posługuje w jednym z krakowskich klasztorów, bawiąca się w parku dziewczynka, robotnik, który zawrócił ze źle obranej drogi życiowej, głodna przygód córka zawiadowcy stacji, młody chłopak ogarnięty pasją do kolei, doświadczona życiem telegrafistka, energiczna służąca i znachorka spod Babiej Góry… Narratorzy i narratorki opowiadań składających się na tę książkę to całkiem zwyczajni ludzie. Podążają swoimi ścieżkami, wciąż konfrontując się z innymi, ciągle w tłumie. Choć czasem samotni, nie sami. Nie mają ambicji, by znaleźć się w centrum wydarzeń, nie chcą też nas do niczego przekonywać. Snują swoją gawędę, jak im w duszy gra. Czasem coś przekręcą, czasem wyolbrzymią, czasem nabają. Ukryci za swoimi drobnymi sprawami, mówią chyba więcej niż niejeden podręcznik historii.
Książkę można pobrać nieodpłatnie ze strony: https://dnidziedzictwa.pl/ksiazka-2021

Barbara Sadurska – absolwentka polonistyki i prawa, specjalistka od prawa autorskiego. W 2019 roku zadebiutowała docenionym przez czytelników i gremia literackie tomem opowiadań "Mapa", za który odebrała kilka nagród, w tym nagrodę im. Witolda Gombrowicza. Nasza sąsiadka z Podgórza

Wstęp wolny! Wydarzenia w Spółdzielni Ogniwo dostępne są dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Proszę przygotować kod QR do okazania przy wejściu.

Wydarzenie jest częścią projektu Fundacji Miasto Literatury „Krakowskie księgarnie na medal” współfinansowanego ze środków miasta Krakowa.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
Zapisz się do newslettera
Co zyskujesz?
Co dwa tygodnie wybór najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie
Sign up to our newsletter!
What do you get?
Every two weeks a selection of the most interesting cultural events in Krakow