Tu zaszła zmiana

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 4 grudnia 2021 - niedziela, 24 kwietnia 2022

Koniec starego i początek kolejnego wieku zawsze budził oczekiwanie zmian. W tym kontekście rok 2000 był wyjątkiem. Przełom XX i XXI wieku to moment błyskawicznego przeistaczania się dawnego analogowego świata w cyfrowe uniwersum, w którym doszło do inwazji obrazów na niespotykaną wcześniej skalę. Polska dzięki transformacji ustrojowej, jaka nastąpiła w 1989 roku i otwarciu na „Zachód” mogła w pełni uczestniczyć w tym procesie. Wystawa Tu zaszła zmiana przygotowana na otwarcie nowej siedziby Muzeum Fotografii w Krakowie przez kuratorkę Monikę Kozień, jest swoistym kalejdoskopem pokazującym najciekawsze nowe zjawiska, które mają kluczowy wpływ na współczesną, nie tylko polską, wizualność.

Na wystawie można zobaczyć prace artystek i artystów: Bogusława Bachorczyka, Kuby Dąbrowskiego, Mikołaja Długosza, Alicji Dobruckiej, Jana Dziaczkowskiego, Weroniki Gęsickiej, Maurycego Gomulickiego, Nicolasa Grospierre’a, Zuzanny Janin, Roberta Kuśmirowskiego, Kobasa Laksy, Normana Leto, Szymona Rogińskiego, Tomasza Saciłowskiego, Andrzeja Tobisa, Bartosza Wajera i Wojciecha Wilczyka.

Tu zaszła zmiana jest też pewnego rodzaju podsumowaniem aktualnej polityki kolekcjonowania Muzeum Fotografii w Krakowie służącej regularnemu uzupełnianiu zbiorów o prace najciekawszych współczesnych polskich artystów i artystek posługujących się medium fotografii. Praca i wybory zespołu kuratorskiego MuFo, sprawiły, że w muzeum powstaje jedna z najbardziej kompleksowych kolekcji współczesnej fotografii w zbiorach publicznych. Wszystkie dzieła prezentowane na wystawie zostały pozyskane w ciągu ostatniej dekady, dzięki dofinansowaniom z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz miasta Kraków.

Udostępnij

Więcej

Kraków Travel
Kids in Kraków
InfoKraków
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.
<